Pizza – neodmyslitelně patří k Itálii. I když to není původní italský vynález. Originální původ si však přivlastňuje více zemí. A nikdy se asi nezjistí, kde vlastně tahle placka vznikla. V Indii dělají podobné placky – čapátí. Arabské země mají zase pitu. Pizza prostě prošla pozvolným vývojem. Nejbližší zemí, kde se vyráběly kusy chleba jako „talíře“, je Řecko. Nazývali se plakuntos. A právě v Řecku používali na jejich ozdobu jednoduché přípravky – olej, česnek, cibuli a bylinky. Římané jedli podobný pokrm – piceu – z toho později vznikl název pizza. 


Jak vznikla Margherita
Začala se péct pravděpodobně už na začátku našeho letopočtu. Lidé začali experimentovat a vymýšlet, co na placky dávat. Nejdříve to byl sýr, ančovičky, později se přidala rajčata, která byla do Itálie poprvé dovezena z Mexika a Peru v 16. století. Přístav Neapol se tak stal hlavním městem pizzy. Tam se pizza stala běžným jídlem v 17. století. R. 1889 král Umberto I. a královna Margherita chtěli ochutnat pokrm, o kterém už dlouho slýchali. Pozvali slavného kuchaře – výrobce pizzy Raffaela Esposita, aby ji pro ně připravil. Napadlo jej ozdobit ji jako italskou vlajku. Použil červená rajčata, bílý sýr mozzarellu a lístky bazalky. Měl úspěch, královně pizza velmi zachutnala. Na její počest ji Esposito pojmenoval „Pizza Margherita“
Ta se stala nejpopulárnější, ale na paty jí šlape Neapolitana (rajčata, bazalka, mozzarella, sardelky), dále pak Romana (rajčata, mozzarella, oregano, sardelky). Jen v Itálii je zaregistrováno asi 40 hlavních druhů pizzy.
                
Ta pravá                                                                           
Ta pravá – neapolská se připravuje z hladké a chlebové mouky, vajec, strouhaného parmezánu, strouhaného ovčího sýra, vody, pepře a soli. Těsto se nechá vykynout, udělá se placka. Ta se peče tak dlouho, dokud prý pekař neodříká 60 otčenášů, což trvá asi 20 minut. Pravé neapolské pizzy jsou menší, vypadají spíše jako lívance a některé mohou být i smažené na oleji.


Americké „národní“ jídlo

Koncem 19. století italští přistěhovalci přivezli recept na pizzu do USA. První pizzerie byla otevřena r. 1905 na Spring Street v New Yorku Gennarem Lombardinim. Velkou popularitu však získala až po návratu amerických vojáků z 2. světové války. Ti, co byli v Itálii, o pizze hovořili s velkým nadšením jako o největším italském jídle. A tak se postupem času staly USA největšími výrobci a zároveň spotřebiteli pizzy na světě. Svědčí o tom například síť fast foodu Pizza-Hut, která se rozrostla ve všech světadílech. A čím se liší americká od italské? Hlavně silnějším těstem.

“Krajové“ speciality                                  
Nejoblíbenější druhy pizzy z různých koutů světa: Austrálie – garnáti a ananas, Francie – slanina a sýrový dressing, Velká Británie – tuňák a sladká kukuřice, Japonsko – úhoř, Rusko – červený sleď, losos a cibule, USA – feferonky nebo ančovičky


Rarity

Do módy se dostává pizza, která je připravovaná nejen z klasického těsta. A tak můžete ochutnat pizzu bramborovou s olivami a sýrem, sladkou s medem a kandovaným ovocem. V Itálii získává na popularitě dvojitá Calzone – je přeložena napůl (těstem navrch) a roztržená tak, že připomíná kalhoty.

Víte, že:

-         první pizzerie na světě byla otevřena v Neapoli r. 1830 a funguje dodnes?

-         každou sekundu se v USA sní jeden kousek pizzy?

-         jen v USA je roční obrat ve výrobě a prodeji pizzy 30 miliard dolarů?

-         říjen je v USA měsícem pizzy?

-         v USA je 61 270 pizzerií

 

 

 

Reklama