Děkujeme za krásný a zároveň poslední příspěvek na dnenší téma Kočka, nebo pes? Poslala nám ho čtenářka s nickem tomáš

Zdravím a přidávám se do dnešní zvířecí diskuse. Jako dítko jsem mohla doma mít nanejvýš rybičky či kanárka. Tož jsem si to vynahradila po osamostatnění. A když jsem se osamostatnila ještě víc, dospělá dítka nahradili chlupáči. Máme psa a dva kocoury. Koho víc miluju, to není vždy jednoznačné. Kocouři jsou polovenkovní, domů dobře trefí nabaštit se, ohřát a v klidu vyspat.Udělí mi milostivě někdy trochu přízně a pomazlí se. Vpodstatě jsou nenároční. Zato hafan vyžaduje naši pozornost na 100%. Odměnou ovšem je super společník, nezdolný optimista a miláček.

Takže ve výsledku: kocouři spíš „do počtu“, pes o mnoho levelů výš!

Náš Black je i neutuchajícím zdrojem inspirace pro mého taťku, kterému je  přes 80 let. Před pár lety mu vnuci darovali vysloužilý počítač. Ač míval dříve názor, že PC je zhouba pro mládež (nevhodné hry, vysedávání a kažení si očí či zad..), úplně tomu propadl. Naučil se nejen PC bravurně ovládat, surfovat, používat mejl... ale jeho doménou je tvoření prezentací.

Všichni od něj dostáváme animovaná a ozvučená vlastnoruční přáníčka k rodinným událostem, většinou s veršíky. A já dostávám navíc každý týden animačku, ve které vystupují naši chlupáči (a my) . Musím proto pilně fotit a popisovat zážitky - a táta z toho udělá krásnou koláž.

Zvířátka se hýbou, je to ozvučené ...  Za čas mi je vypaluje na CD, a tak už mám doma archiv jeho nevšedních dílek. Mám už jich desítky. On si cvičí paměť, má hodně práce s přípravou, pak musí jít do knihovny na internet a poslat mi to mejlem..zkrátka je úplně jedno, jestli kočky nebo pes, pro něj jednoznačně maximální přínos! I on kdysi uvažoval o pejskovi, do bytu ho ale nechtěl zavřít. Teď má místo něj virtuální Hafinku :-) a připravuje jí krásné procházky a zážitky - i když jen na obrázcích.

tomáš

Obdivuhodné, škoda, že to nemůžeme ukázat čtenářkám

 

 

Reklama