Máme novou Českou Miss. Pro rok 2009 korunku získala pětadvacetiletá Iveta Lutovská z Třeboně, která si vysloužila i titul Tip poroty 2009. 1. Českou vicemiss se stala Tereza Budková, 2. Českou vicemiss 2009 byla zvolena Zina Šťovíčková.

Několik postřehů ze soutěže:

Nová Česká Miss převzala korunku z rukou dvaadvacetileté Venezuelanky Dayany Mendozové, která je úřadující Miss Universe 2008. Vítězka uvedla, že je z vítězství velmi nadšená a tento pocit štěstí by přála i ostatním finalistkám. „Nic se pro mě nemění, budu pouze mediálně známou tváří.“

Vítězka získala originálně vyrobenou korunku, kterou vyrobila studentka ze Střední uměleckoprůmyslové školy Turnov.

Studentka Barbora Štefánková se při tvorbě korunky nechala inspirovat křídlem páva, symbolizujícím vznešenou eleganci. Korunka z kovu je doplněna kompozicemi z broušeného skla.

● Večer moderovali Saša Rašilov s bratrem Václavem. Jejich moderátorský výkon byl příšerný.

V rámci večera vystoupili například zpěvačka Dara Rolins, zpěvák Kamil Střihavka, Petr Bende, Ondřej Ruml a skupina All X.

Blanka Matragi přivezla pro soutěž více šatů. Spolu s Michaelou Maláčovovu a finalistkami vybraly takové, ve kterých se dívky cítily nejlépe. Šaty se líbily i Dayaně Mendozové, která by ráda v nějakém modelu Blanky Matragi předala korunku Miss Universe 2009.

Michaela Maláčová řekla, že je vítězskou velmi nadšena, že má výborné vystupování a krásnou postavu. „Myslím si, že Iveta Lutovská je připravena ihned vyjet reprezentovat Českou republiku.“

Miss ČR 2002 z konkurenční soutěže Kateřina Průšová po letech vzpomíná na své vítězství velmi ráda. Myslí si, že je to dobrý odrazový můstek pro začínající modelky a jejich uplatnění i v zahraničí.

Finále České Miss si nenechali ujít mimo jiné exprezident Václav Havel s chotí, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, houslista Pavel Šporcl či modelky Simona Krainová a Tereza Maxová.

 

Vítězky České Miss 2009 (zleva): 1. česká vicemiss 2009 Tereza Budková, Česká Miss 2009 Iveta Lutovská, 2. česká vicemiss 2009 Zina Šťovíčková.

Foto: ceskamiss.cz

Co jim říkáte? Byly i vaše favoritky?

Reklama