Je to jisté. Za topení se vydá hodně peněz z rodinného rozpočtu. Bydlím v rodinném domku, tak každý pochopí, kolik stojí uhlí i dřevo a ta práce kolem toho. Ale mě zahřejí i dvě věci, při kterých ušetřím - nevím, jestli se to týká dnešního tématu, ale musím to napsat.

Za prvé ušetřím na Vánoce za dárky. Moje dcera je zimomřivá a od svých asi 14 let (dnes jí je 18) si přeje pod stromek teplou deku (nekupujete ji každý rok), flanelové pyžamo (koupíte krásné a teplé na tržnici) a teplé ponožky.

Říkáte si, v jejích letech by měla mít velká přání – oblečení, co letí, šperky, telefony atd. Ne, je nenáročná a já ušetřím a někdy ještě vlezu večer u televize k ní pod deku.

Za druhé. Kupujete domů teploměry, měřiče a nevím co ještě, abyste ušetřili a věděli, kdy máte zavřít topení? Opět ušetříme. Tyto věci zásadně nekupujem. Když přijde moje dcera, že je jí akorát nebo horko, okamžitě zavíráme a škrtíme topení, protože je přetopeno. Když je jí zima a obléká si teplý svetr, je u nás akorát teploučko. No ale začínám se ptát, co když nám odejde na školu a pak třeba... No nebudeme přemýšlet dopředu. Přeji pěkný den.

Zlatka H.


Milá Zlatko,
děkuji vám za příspěvek k dnešnímu tématu. Určitě je v něm několik nápadů, které čtenářky ocení – třeba pořídit si zimomřivou dceru. Možná to časem taky zkusím, abych šetřil za topení.:)

A jak hlídáte teplotu doma vy? Také poznáváte, že už je moc zima, když se vám při zacházení za roh zlomí pes? Napište mi na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama