Asi každý z nás má jiný hudební vkus. Někdo poslouchá jen rockovou muziku, jiný zase dechovku, klasiku nebo folk a country. Prostě jako ve všem: každý má rád něco jiného. Jak to ale vypadá, když spolu žijí lidé s naprosto odlišným názorem?

Jitka poznala Milana před mnoha lety na rockovém koncertě, kde se ocitla úplnou náhodou. Padli si do noty, brzy spolu začali chodit a také žít. Po několika dalších měsících zjistili, že v oblasti hudby mají naprosto jiný vkus. Pro Milana to byl trochu šok, myslel si, že Jitka poslouchá taky rock, vzhledem k tomu, kde se potkali. Jinak jim to ale funguje, a tak spolu žijí dál, teď mají malé dítě. A co doma poslouchají za muziku? Teď tam mají docela často „hudební“ ticho.

hudba

„Já jsem na ten koncert tenkrát vůbec nechtěla jít, rockovou muziku nesnáším, ale dotáhli mě tam kamarádi, ať prý netrhám partu, a přece nepůjdu sama potmě domů... Tak jsem šla s nimi. Dneska jsem ráda, protože jinak bych teď nežila s Milanem. Když jsem ho na koncertě viděla, hned mě napadlo, že to je on, ten muž s velkým M. Byl prostě úžasný!

Okamžitě jsem pochopila, že rock je jeho život, měl i delší vlasy, stylové oblečení, říkal, že hraje na kytaru... Vůbec jsem se neodvážila přiznat, že se mi tahle hudba nelíbí, ale on se vlastně ani neptal. Začali jsme se scházet, bylo nám spolu dobře. Dneska už je to osm let, máme dvouletou holčičku a můžu říct, že nám to doma docela funguje. Tedy až na tu hudbu.

Potkala jsem tam tebe

Já miluju folk a country, což samozřejmě nemá rád Milan. Zjistil to tak po půlroce vztahu, to už jsme spolu žili. Nemůžu říct, že by ho to nadchlo, to je jasné, spíš překvapilo. Zeptal se, jestli se mi teda vůbec líbí rock, a když jsem nesměle řekla, že ne, divil se, co jsem na tom koncertě dělala. Odzbrojila jsem ho odpovědí: věděla jsem, že tam potkám tebe. Začal se smát a já věděla, že to bude dobré.

Do té doby si Milan doma pouštěl svoje oblíbená rocková cédéčka a já nic neříkala. Pak mu došlo, že mi to asi vadilo. No, musím říct, že mi to často lezlo na nervy, ale jsem docela tolerantní, tak jsem mlčela.

A jak to vypadá teď? Když jsme doma oba, a to jen večer nebo o víkendech, většinou je ticho. I když... s naší malou ticho nebývá nikdy, takže prostě nehraje hudba, nebo pouštíme něco pro děti. Když jsem doma s malou sama, pouštím si, co se mi líbí, moje oblíbené folkové písničky, Nohavicu, Kluse nebo třeba Ebeny. A vůbec nepochybuju, co doma hraje, když tam nejsem - samozřejmě rock. Naše malá Emička bude asi zvyklá na všechno, jsem zvědavá, co si vybere, až bude starší. Rozhodně ji nebudu nutit, aby poslouchala to samé, co já.

Občas mě samozřejmě mrzí, že se v hudbě neshodneme, třeba na koncerty chodíme zvlášť, každý se svými přáteli. Ráda bych šla někdy společně, ale fakt to nemá smysl, ten druhý by si to nikdy neužil... Je štěstí, že řešíme jen takovou malichernost, jako je hudební vkus. Když vidím, co mají lidi kolem nás za problémy, uvědomuju si, že tohle není v životě nejdůležitější.“

A jak to máte vy? Shodnete se v hudbě se svým partnerem?

Psali jsme v našem magazínu:

Reklama