Po úspěšném začátku českých reprezentantů, kdy zazářili především střelci, deblkanoisté a skifař, se na olympijskou výpravu štěstěna přestala usmívat. O osudu největších českých nadějí rozhodne zítřek.

 

Kateřina Emmons získala zlatou a stříbrnou medaili ve střelbě ze vzduchovky a malorážky. Střelec David Kostelecký se stal olympijským vítězem ve střelbě na trap. Vodní slalomáři Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek získali stříbro. Na stupni vítězů stanul i skifař Ondřej Synek se stříbrnou medailí.

 

Štěpánka Hilgertová ve finále na vodě příliš riskovala a zisk jí to nepřineslo. Stejně tak se nepodařilo dosáhnout na medaili ve včerejším finále výškařům. Janků skončil sedmý, Bába šestý.

 

Velké naděje všichni sportovní fanoušci nyní vkládají do trojice Špotáková, Šebrle a Svoboda. Pětiboj Svobodu čeká již zítra. Bude muset zvládnout střelbu, šerm, jízdu na koni, plavání a běh. Také oštěpařka Špotáková se zítra pokusí dosáhnout na cenný kov. Svou formu ukázala už při kvalifikaci.

 

Desetibojař Roman Šebrle zítřkem započne klání, které potrvá až do pátečního večera. První den ho čeká běh na 100 metrů, skok daleký, vrh koulí, skok do výšky, běh na 400 metrů. Další den bude muset zdolat překážkový běh, hod diskem, hod oštěpem, skok o tyči a běh na 1500 metrů.

 

Držíme palce!

Reklama