Vážená redakce,
mám za manžela Nizozemce a musím říci, že po mých zkušenostech s „českými" partnery je rozdíl opravdu nepopsatelný. Nepěstuje se zde model „jsi žena, a tudíž jsou veškeré domácí práce tvoje parketa“.

Zpočátku mi trvalo, než jsem naučila „holandskému" modelu práci v domácnosti. Všechno, ale opravdu všechno děláme společně. Neexistuje, aby mě něco nechal dělat samotnou, přes mytí nádobí, čištění oken, zahradu atd. A když nemám čas nebo chuť, tak to prostě udělá za nás za oba. Dokonce i vaří a žehlí si košile!

Někdy si říkám, že se mi tenhle chlápek jenom zdá, ale to mu říkat nemohu :-). Všem bych přála více „holandského" modelu dělby domácích prací, abychom my, ženy, měly více času na sebe a byly krásnější, odpočinutější.

Mějte se krásně. Marcela


Dobrý den, milá Marcelo!
Holanďana vám přeji, zdá se, že se máte báječně... K tomu holandskému modelu... Tohle spojení mi vyvolá v mysli kde co, ale s domácími pracemi to rozhodně nic společného nemá (nota bene když ještě píšete o pěstování!). I když... Pokud máte doma dobrý holandský model, jste pak asi dost v pohodě na to, aby vám fungoval holandský model.:)