Dnešní téma je v naší rodině toto léto obzvláště aktuální. Proč?

Nejstarší dcera nedávno oslavila patnácté narozeniny. Ještě na začátku školního roku měla ona i její nejlepší kamarádka prsa přibližně stejné velikosti. Na začátku prázdnin si u nás tahle slečna několik dnů užívala prázdniny a rozdíl velikosti mezi ní a dcerou nešel přehlédnou. Tak jsem dceru uklidňovala. Ať je ráda, že má prsa aspoň po mamince (push upky mě zachraňují) a ne po tatínkovi.

(soutěž - 2. klisně)

Prostřední dcera má dvanáct let a už od malička je její postava ženská. Při pohledu na její hrudník tuším, že brzy budeme řešit opačný problém. Ve svém věku se za svoje lehce bujně rostoucí prsa stydí a přemýšlí, jak je alespoň trochu zneviditelnit. Když jsme se včera večer probíraly zásobou podprsenek, bojovala s představou  nošení krajkového prádla, které ovšem její prsa nezmenší.

No a ta nejmladší dcera, která má deset let? Štíhlá až chlapecká sportovní postava. Asi si na svoji první podprsenku ještě dost dlouho počká. To jí ovšem nebrání v tom, aby si tajně nezkoušela ty, které jsou již jejím starším sestrám malé. Proti své chlapecké vizáži ovšem bojuje zuby nehty. Odmítla nosit kraťounký sestřih vlasů, který jí mimochodem úžasně slušel, a když je to jen trochu možné, navleče se do šatů nebo do sukně.

HS


Děkujeme za příspěvek :)

To mně začalo poprsí "pučet" už někdy v deseti letech a vážně jsem ho nenáviděla - byla jsem vždycky spíš mezi klukama, na ježka, a sukni jsem na sobě měla jen z donucení, takže objevení prvních "opuchlin" mě značně rozladilo. A když rostly a rostly, vážně jsem uvažovala nad údělem Amazonek :) Zkoušela jsem i nosit stahovací obvaz, ale to zas lezly bokem :) Teď už si tolik nestěžuju - dost cvičím, takže zatím drží, a i když je to nepohodlné, mohlo by být hůř... Jen se bojím, jak dopadnu, až svaly trochu povolí, nebo co s mým hrudníkem udělají případné děti...

Jaká prsa máte Vy? Pamatujete si, jak a kdy Vám začala růst? A co Vaše děti? Napište nám o svých zkušenostech a zážitcích!

redakce@zena-in.cz

Reklama