Alice NellisAutorka ve filmu Mamas & Papas kombinuje několik dějových linií, jejichž společným tématem je otázka rodičovství. Nellis chce svým snímkem dokázat, že tato problematika v nejrůznějších podobách ovlivňuje celou společnost. „Spoje mezi příběhy, přechody tam a zpět mezi různými světy a různými podobami téhož principu vyjadřují relativitu a absurditu daných situací. Zatímco vidíme, že žena zvažující možnost dát dítě k adopci věří, že její problém by jednoduše vyřešil dostatek peněz, příběh lékařky, která ztratila své dítě, nám sděluje, že peníze neznamenají nic,“ řekla o Mamas & Papas režisérka.

Producent David Rauch nový film Alice Nellis označuje za intimní velkofilm a dodává: „Když jsem si přečetl scénář, napadlo mě, že v dnešním světě existuje touha po vzrušení a adrenalinu, za který jsou lidé ochotni platit nemalé částky v touze dosáhnout velkých emočních zážitků, ale často je zaskočí v podstatě jednoduché emoce spojené s podstatou rodičovství. Nellis podle něj lidské city dokáže na plátno převést neopakovatelným způsobem, který se divákům dostane pod kůži.

Při realizaci filmu Mamas & Papas režisérka poprvé využila netradiční metodu, kdy herce úmyslně neseznámila s celým scénářem. Chce tak docílit situace, kdy budou představitelé jednotlivých rolí své emoce skutečně prožívat. „Herci se učili minulost postav, které mají ztvárnit. Jsou v bodě, kde by postava reálně byla. Neví, co přijde, co se stane. Ale o to jsou více nuceni poslouchat, na místě reagovat, hledat sami v sobě. Už jen samotný fakt, že na natáčení přicházejí s čistou hlavou, bez nějakých připravených replik a postojů, jim dává zcela jiný prostor,“ odhalila Nellis svůj tvůrčí záměr.

Filmové postavy řešící životní dilemata v Mamas & Papas ztvární Zuzana Bydžovská, Filip Čapka nebo Martha Issová, s níž režisérka spolupracovali již na svém Českým lvem oceněném dramatu Tajnosti. Natáčení se vedle Prahy a Ostravy plánuje také v Keni. Ještě před premiérou snímku Mamas & Papas Alice Nellis plánuje natáčení válečného velkofilmu Lidice s Karlem Rodenem v hlavní roli.

Foto: ČSFD

Zajímá vás tvorba Alice Nellis?

Reklama