Zajímavý vhled na jeden nevyvážený partnerský vztah zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Ekleinovka. Její otec byl dobrák od kosti a matka toho umělá řádně využít...

Postarat se o milovanou osobu, to je jeden ze základních lidských pudů. Když někoho milujeme, chceme mu být na blízku a snažíme se pro něj udělat jen to nejlepší. Ovšem když vás ta osoba tak vysoko ve svém žebříčku nemá, může to být velice smutné. O jednom takto nevyváženém vztahu píše čtenářka Ekleinovka...


Úděl muže... mohla bych to pojmout různými způsoby.
Vezmu příklady z vlastní rodiny - ne nějaké odborné výklady, jak by to mělo či nemělo fungovat. Život vás naučí, to je nejlepší škola.
Můj táta byl dobrák, matka ho měla zcela pod svou nadvládou. Byla panovačná, muselo být po jejím za každou cenu. Táta /podotýkám vzdělaný, vysoce postavený, oblíbený chlap/ dělal, co jí na očích viděl. Postavil dům, pak chtěla chatu, auto... A makal pořád - na zahradě, úklid doma, staral se o mne od mala. Vždycky mu napsala rozvrh prací doma, které „musí“ během týdne udělat a to mu prosím ODŠKRTÁVALA!!!!!! Jak jsem dorůstala, bylo mi z toho zle, nesnášela jsem tyhle příkazy, za které byla stejně jenom nakládačka a žádné dobré slovo. Nepostavil se jí, nevím proč. On jí říkal pořád jenom „Věrunko“, ona jej titulovala úplně jinak. Když jsem se po letech dozvěděla, že mu byla roky nevěrná, seplo mi to. Posílala nás pořád na hory, na jarňáky, prostě pryč z domu. Hory nenáviděla, to tvrdila. Teď už vím proč. Když onemocněla rakovinou, staral se o ni celý půlrok, než zemřela.
Byl to pro mne vzor „chlapa“, jak už to pro dcery bývá.
Můj „chlap“ se mu hodně podobá. Také dobrák, obětavý, hodný, můžu se o něj opřít v jakékoli situaci. Doma udělá cokoli, včetně vaření a úklidu. Klidně vytře, umyje nádobí. Jen tak. Ještě mne pohladí. Nikdy jsem mu o žádnou pomoc nemusela říkat. Nikdy jsem ho nebuzerovala, nikdy nic nepřikazovala, nikdy nezvyšovala hlas. Proč také? Každý má právo svobodného rozhodnutí, ne dělat něco z donucení a nátlaku. To jsem si užila dost doma. Proto si teď vážím toho, co mám. Jsem spokojená, šťastná, je mi dobře a také si to náležitě užívám.
Každý člověk je jiný a záleží jen na nás, jak se svými vztahy naložíme, prostě jaké si to uděláme, takové to máme =D

Hezké mrazivé dny - doma ale hřejivé vám všem přeje,
Ekleinovka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 3. února 2012: Krize mužství

  • Co si myslíte o postavení mužů v dnešních rodinách?
  • A jak funguje hierarchie ve vaší rodině?

Pojďte si povídat o mužském elementu - zajímá mě, jak ho vnímáte, a zda se (podle vás) posouvá role muže v rodině tím správným směrem? Své názory mi posílejte na redakční e-mail (viz níže). Délka vašich příspěvků, ať je rovna nebo delší délce tohoto odstavce, tedy alespoň chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a případně i získání milého dárku v podobě sladkostí od firem Orion a Haribo a knižní příručky Penis - rádce nejen pro muže od nakladatelství GRADA.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 3. 2. 2012 ve 14.30 hodin.

penis

Reklama