Zajímavý příběh k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Pegy89. Průběh rozvodu jejích rodičů byl skutečně zvláštní: „Z ničeho nic přišel tátovi od soudu dopis ohledně rozvodu,“ píše čtenářka.

Přečtěte si příběh čtenářky Peggy89. Její rodiče se rozvedli, ale ona vůbec nevěděla, proč...


Naši se rozváděl, když mi bylo 11 let. Za celou dobu co spolu byli, se nikdy nějak moc nehádali. Občas nějaká ta hádka proběhla ale to je snad všude. No a z ničeho nic přišel tátovi od soudu dopis ohledně rozvodu. Do té doby o tom nic nevěděl, máma mu o svých plánech nic neřekla. No a za ten jeden den si stihli vynahradit těch několik let bez hádek. To po sobě řvali celé odpoledne. Nakonec se máma sebrala, a že se mnou a sestrou jde pryč. Táta na to něco ve stylu, ať si jde někam a zabouchl za ní dveře. Jenže tak nechtěně sestře přiskřípl prst nic vážného to nebylo, ale máma začala, že to udělal schválně a že zavolá na policajty. Pak obcházela sousedy a u jedněch je opravdu zavolala. Ti přijeli a vše se v klidu vyřešilo a nás nakonec odvezl do našeho nového bytu protože máma už domů jít nechtěla. Jenže nový byt byl úplně prázdný tak jsme spali jen na starých madračkách, co nám půjčili děda s babi kteří bydleli v bytě nad námi, přikrytí jsme byli obyčejnýma dekama byl začátek léta tak to až tak nevadilo. Takže jsme se přestěhovali s rodinného domku se zahradou do bytu 1+1 no „příjemná“ změna. Poslední měsíc šesté třídy jsme se sestrou ještě dochodily do naší staré školy což znamenalo vstávat ve 4 aby nás kamarádka od mámy stihla odvést do školy, než půjde do práce (žádný spoj tam totiž nebyl). Já se nakonec v 18 přestěhovala zpátky k tátovi, s tím bytem jsem se nějak neuměla smířit, byla jsem zvykla na svou zahradu psa, kočku a ne na prázdný byt.

Ted už tady krom mě a táty jsou další 2 - můj přítel a můj syn. Od přítele rodiče jsou taky rozvedení no a než se malý narodil, tak jsme se s přítelem dohodl že nejpozději než půjde do školky se vezmeme. Před pár měsíci z něj ale vypadlo, že nechce dopadnout jako rodiče a než se někdy v budoucnu rozvádět, tak se raději ani ženit nebude. No doufám že si to ještě rozmyslí :-)

Doufám, že mi tady nebudou chybět nějaké písmenka stávkuje mi klávesnice a pár mi jich vůbec nejde tak je kopíruji odjinud :-)

Peggy89

Pozn: red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 25. května 2012: Rozvod či krize rodičů

Téma je při pátku neveselé, leč závažné. Rozvod či velká krize rodičů může pěkně zamávat s psychikou dětí, a to i dospělých.

  • Rozvedli se vaši rodiče?
  • Řešili rodiče velkou manželskou krizi?
  • Jak jste rozvod či krizi rodičů vnímala?
  • Smířila jste se s tím?
  • Zatahovali vás rodiče do svých manželských problémů?
  • A co rodiče, zůstali po rozvodu v kontaktu? A v jakém?

Své příspěvky formou příběhů či úvah na dané téma mi posílejte do redakční e-mailové schránky Redakce@zena-in.cz, a to nejpozději 25. 5. 2012 v 15.00 hodin. Za svůj příspěvek můžete získat velký balíček tyčinek, ne, ne, MEGA BALÍK DELI, neb čokoláda je nejlepším lékem na nervy, které taková krize rodičů může pěkně pocuchat. Ještě podotýkám, že chcete-li mít šanci na dárek a uveřejnění, ať je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec.

DELI

Reklama