shutterstock-790647298.jpgFoto: Shutterstock

„Od malička jsem byla mamánek, vyrůstala jsem bez otce, takže jsem byla hodně fixovaná právě na matku. Měly jsme super vztah, ale před pár lety se to změnilo. Mamka si po dlouhé době našla partnera a ten jí hrozně změnil,“ svěřuje se Klára.

Dívka tvrdí, že matka se o ní od té doby přestala zajímat a začala se chovat úplně jinak. „Najednou kašlala na rodinu, původní přátele a akorát se svým motorkářem jezdila po výletech. Snížila mi kapesné a začala s ním utrácet veškeré úspory,“ líčí dívka.

Tu mámina proměna velmi zasáhla, a tak se jí snaží promlouvat do duše. Jenže matka to bere jako útoky na svoji osobu. S Klárou se hádá a proti svému příteli nechce slyšet ani slovo. Situace ještě vygradovala během koronavirové pandemie, kdy všichni trávili většinu času v jedné domácnosti.

„Pořád se jen hádáme a v rámci jedné hádky mi máma dala ultimátum. Prý když jsem tak chytrá, tak se mám po maturitě sbalit, táhnout z domu a starat se sama o sebe. Bohužel to vypadá, že to myslí vážně, protože se k tomu neustále vrací a připomíná to,“ říká Klára.

Ta bude mít odmaturováno v průběhu června, poté chtěla nastoupit na vysokou školu a studovat na magisterský titul. Bez úspor a finanční pomoci to ale jen těžko zvládne.

„Mám jednu babičku asi 150 kilometrů daleko na vesnici, takže ji zkusím kontaktovat, ale netuším, jak to se mnou dopadne,“ uzavírá vyprávění. 

Reklama