Pavla a její maminka mají skvělý vztah, dá se říct, že jsou jako nejlepší kamarádky. Možná proto, že žily celý život bez tatínka. Měly spoustu času jen samy pro sebe. Prožívaly spolu první známosti i rozchody a maminka měla možnost poznat všechny Pavliny partnery.

6360f65921ea2obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Všechny své dosavadní partnery jsem své mamince po nějaké době představovala, chtěla jsem je tak trochu schválit a bylo pro mě důležité, aby se oba navzájem poznali. Můj nejdelší vztah trval asi 5 let a bylo to s o 8 let starším mužem, který se jmenoval Zdeněk. Mamka Zdeňka znala už poměrně dobře a dohromady jsme se pravidelně scházeli,” popisuje situaci Pavla.

„Bohužel jsme se rozešli a já jsem rozchod brala docela špatně asi jako každý. Důvodem bylo to, že mě prý už nemiluje. Zvládnout to mi pomohl jak jinak než čas a samozřejmě moje máma. Po nějaké době jsem se z toho dostala a začala zase žít a normálně fungovat. Jednoho dne mi máma zavolala a řekla, že má nového přítele už nějakou tu dobu a že by mě s ním ráda seznámila,” říká Pavla. 

Pavla byla nesmírně šťastná, že si maminka někoho našla a že nebude sama, protože byla bez partnera už několik let. Zároveň ji trochu zarazilo, že o něm neví hned od samého začátku. Těšila se ale, až ho pozná, a to možná neměla.

„Byla jsem natěšená na večeři, na kterou mě mamka pozvala a na které mělo dojít k seznámení. Když jsem ale vstoupila do místnosti, ON už tam byl. Ten ON byl můj bývalý přítel Zdeněk, kterého jsem tak moc milovala, následně byla zklamaná rozchodem a dlouho se z něj dostávala. Stála jsem tam jako opařená a nezmohla se na slovo,” horlivě popisuje Pavla.

Mamka se ujala slova a začala vysvětlovat. Věděla, že to pro Pavlu bude těžké, ale už se se Zdeňkem nechtěla skrývat.

„Stejně by ses to jednou dozvěděla a chtěla jsem, aby to bylo ode mě. Se Zdeňkem jsme se sblížili po vašem rozchodu a vím, že je to divná situace, ale sama ti nedokážu vysvětlit, jak se to vlastně stalo. Prostě jsme se do sebe zamilovali. Chtěla jsem počkat na dobu, až nebudeš tolik smutná a nejdeš si třeba někoho jiného,” říká máma Pavle.

6360f6648bf1aobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Otočila jsem se na podpatku a se slzami v očích utekla. Nešlo to jinak a kdybych se s mámou začala v tu chvíli bavit, asi bych řekla věci, které by mě později mrzely. Nechápu celou tu situaci a nemůžu uvěřit tomu, že mi tohle udělala. Už je to týden a zatím jsem to nevstřebala. Máma se mi samozřejmě každý den snaží dovolat, ale já zatím nemám sílu jí to zvednout. Asi si to chci nechat vysvětlit, ale je na to brzy. Se Zdeňkem už nechci mít nic společného, zároveň nechci přijít o mámu a nevím, jak se k tomu postavit. Mám v hlavě zmatek, ale nějak se to vyřešit musí. Až seberu odvahu, s mámou se potkám a můžeme si popovídat, ale asi se nepřenesu přes to, že chodí s někým, koho jsem v posteli měla já. Nebo možná přenesu, ale určitě se s nimi dohromady nebudu chtít scházet, to jsem si jistá,” zakončuje Pavla.

Zdroj: respondentka Pavla

Čtěte také: