Tak. První týden mám za sebou. A hned zkraje musím říct, že mé pocity jsou více než dobré. Pravděpodobně jsem se opravdu pořádně nastartovala a mé odhodlání konečně padlo na úrodnou půdu. Nechci předbíhat událostem, protože nevím, jak si povedu nadále, ale dnes se cítím takřka skvěle. A věřte, že si ten pocit pěkně užívám.

Měla jsem v plánu omezit sladkosti a všelijaké jiné pochutiny, a to se mi skutečně podařilo. Pravda, v prvních dnech jsem bojovala s chutěmi, které jsem mohutně zapíjela vodou, ale zatvrdila jsem se tak mohutně, že jsem skutečně statečně odolávala. Nezlákaly mě ani čokoládové bonbóny, které v redakci nabízel Krize, ani večerní domácí posezeníčko. Stále jsem měla v pohotovosti připravené rajče, papriku či třeba mandarinku a svůj mlsný jazýček jsem šidila tímto zdravým mlsáním.

Největší boj jsem svedla v pátek v jedné pizzerii, kde jsem sváděla bitvu o požití horkých malin se zmrzlinou. Za vydatné pomoci a podpory kamarádek, které tam byly se mnou, jsem odrazila i tento útok a nezhřešila jsem. O to větší byl pak můj vítězný pocit, ze kterého jsem se radovala celý víkend.

A když se již zmiňuji o víkendu. Přiznám se, že z těchto dvou dnů jsem měla docela strach. Jako matka rodu jsem samozřejmě nucena vařit, aby rodina nestrádala, a tak jsem měla obavu, že se mi nepodaří být na sebe dostatečně přísná. Ale i tyto dva kritické dny jsem, myslím, zvládla na jedničku a dopřála jsem si pouze několik gumových medvídků. O těch jsem se dočetla, že při redukci váhy škodí nejméně.

Večerní příjem potravy, který jsem plánovala ukončit vždy v 17 hodin jsem po poradě s Dr. Málkovou upravila a poslední jídlo jsem konzumovala přibližně 4 hodiny před plánovaným ulehnutím na lože.

Celkově mohu říct, že mám z tohoto prvního týdne dobrý dojem. Cítím se odlehčeněji, mám dobrou náladu a obrovskou chuť pokračovat. Chuť na sladké mě přešla, a co víc si mohu přát?

V tomto týdnu chci razantně omezit velikost porcí a vynechat přílohy a moučné výrobky, vyjma tmavého pečiva.

A jak jste na tom vy, které jste se rozhodly připojit? Také se vám dařilo? Věřím, že ano a že společně dosáhneme každá svého snu. Držím palce všem, které v tom jedou se mnou a moc děkuji těm, které mě v mém snažení podporují. Za týden zase napíši, jak jsem si vedla.

      
Reklama