Milá redakce Ženy-in

dnešní téma mi okamžitě přineslo vzpomínku, ze které je mi trapně dosud. V době, kdy jsem chodila na střední školu, jsem dostala svůj první počítač, a s ním přišel i internet a vše s ním spojené. Nejvíce mě začalo ovládat ICQ. Začala jsem chodit na srazy s klukama a moc se mi to líbilo. Když jsem nebyla na internetu, psala jsem si s dotyčným desítky smsek celý den. Kolikrát se mi však stalo, že jsem si psala s někým, kdo mi byl velice sympatický, ale realita byla jiná. Najít někoho, s kým by mi bylo vážně dobře, dalo práci. Pak to však přišlo...

Setkala jsem se s výborným klukem. Byl zábavný, galantní, snaživý, inteligentní... Hned při druhém setkání se ve mně probouzela zamilovanost. Právě přes smsky jsme si začali psát hodně důvěrné informace a já se brzy dozvěděla, že se s ním právě rozešla přítelkyně. Chtěla jsem se tedy chopit šance a pozvala ho na hudební festival. Jaké však bylo překvapení, když nabídku přijal, ale zeptal se, jestli může vzít s sebou kamarádku. Bylo mi tedy jasné, že nejde jen o kamarádku, a především mi bylo jasné, že o mě zájem nemá, když nevyužije toho, být se mnou sám. Samozřejmě jsem mu ji nezakázala. Na festivalu se potvrdilo, že kamarádka je spíše přítelkyní. Věnoval jí všechny pohledy, stále se jí dotýkal a měl chlípné řeči. Když jsem je spolu viděla, udělalo se mi špatně. Měla jsem s sebou v batohu alkohol, který jsem chtěla vypít s kamarádkou. Abych se dostala do nálady, začala jsem pít. Bylo ten den hrozné horko. Poslední, co si pamatuji je, že jsem si brala cigaretu (normálně nekouřím) od basáka jedné přítomné skupiny. Všechno se se mnou točilo.

Potom jsem se začala probírat v nemocnici na gynekologii. Vzbudilo mne nepříjemné vyšetření. Byla jsem stále omámená, moc jsem toho neviděla. Jen jsem slyšela, jak Petr říká, že je můj přítel a chce být u všeho přítomen. V nemocnici si mě nechali pro podezření na zánět slepého střeva. Do rána však bylo naštěstí vše v pořádku. Slepé střevo jsem si alkoholem (a den předtím i grilovaným masem) podráždila, mám s tím časté problémy. Na konci festivalu jsem "prý" křičela bolestí a musela mne odvézt sanitka. V nemocnici jsem naštěstí byla jen necelé dva dny. Petr mě byl navštívit a celou dobu se o mne hezky staral. Na první návštěvu přišel bohužel opět s přítelkyní, ale pak už tam byl sám. Když jsem odjížděla, jel s námi až ke mně domů. Měla jsem hroznou radost. Věděla jsem, že u něj nemám žádnou šanci a nikdy jsem neplánovala mu o svých citech říct. Hřál mě ale pocit, že mu na mně záleží. Doma jsem byla v euforii. Zrovna jsme vedle sebe večeřeli, když mi přišla sms od kamarádky s dotazem, jestli jsem již doma a může mi zavolat. Nechtěla jsem volat, chtěla jsem se věnovat Petrovi, když jsem měla tu možnost. Tu odpověď pro ni si pamatuji dodnes slovo od slova:

Ahojky, zavolej prosím tak za dvě hodinky, teď tu mám Péťu, broučka :o).
 
Sms jsem odeslala a v klidu dojídala, v tom mi mobil opět zapípal. Čtu text, který jsem právě odeslala. Chvíli jsem myslela, že mě šálí zrak. Proč mi to ta kamarádka posílá zpátky? Nečtu z odeslaných zpráv??? Najednou jsem sjela kurzorem na odesílatele - Petr. Nejdřív jsem nemohla pochopit, jak mi může posílat text, který jsem psala kamarádce, tak moc jsem v tu chvíli byla mimo. Pak mi pochopitelně došlo, že jsem to omylem poslala jemu. Psala jsem si v té době nejvíc s ním a automaticky jsem navolila jeho číslo. Podíval se na mě a culil se. Zrudla jsem jako rajče a odešla pryč místo toho, abych z toho třeba udělala vtip. Nechtěla jsem s ním pak moc mluvit, nemohla jsem se s tím vůbec vyrovnat. Netušila jsem, jak to vezme, co si myslí. Odjel tedy raději domů.

Při dalším setkání jsme se k sobě chovali tak, jako by se nic nestalo. Kamarádila jsem se s ním i s jeho přítelkyní ještě několik let. Párkrát jsem zkoušela nenápadně zjistit, jestli tu sms vzal vážně a jestli vůbec kdy věděl, že jsem ho dva roky milovala. Vypadá to ale, že spíše ne. Sice to nechápu, potože těch náznaků bylo moc, ale možná to vidět nechtěl a já jsem za to teď ráda. Nyní se s nimi již nevídám. Petr se s tou holčinou oženil a snad se mají dobře. Měla jsem šanci ho hodně poznat a vím, že by to nebyl pro mě ten pravý. Má kolem sebe stále holek spousty a těžko odolává. Byla jsem zaslepená prvními sympatiemi. Nikdy však nezapomenu na to, co pro mě za ta léta udělal. Bylo tam hodně nepříjemných věcí, ale to, co pro mě udělal on, pro mě žadný jiný kamarád neudělal. Bohužel nezapomenu ani na to, jak jsem byla trapná :o))))).
 
Verone


Děkujeme za nádherný příběh :)

A omlouváme se za zpoždění, zlobila nám pošta, ale už snad všechno funguje a žádný email se neztratil, takže směle pište o svých SMSkových zážitcích a názorech na redakce@zena-in.cz!

Reklama