Také používáte tuto větu, když vítáte návštevu? O své uklízecí úchylce nám napsala čtenářka Věrulinka a my jí děkujeme za příspěvek.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in. Pořádek je pro mně prapodivný výraz. Zajímavý je, že ho většinou málo používám, proč?

Přijde návštěva, nevím, jako to máte vy, milé ženy-in, ale já při každém přivítání říkám:,,Mám tady binec, ještě jsem neuklízela".

Přiznám se, není to pravda, poklidila jsem, ale stejně mám vždy pocit, že mám binec. Manžel tvrdí, že jsem nemocná na uklízení.No chlapa, ale asi žádného, až na pár výjimek, neberu vážně, jsou to bordeláři, tedy takové mám s nimi zkušenosti.

Když někam přijdu, vždy se ohlížím, pokud to situace dovolí, po sporáku a WC.To jsou pro mě dvě věci, které mluví buď ve prospěch, nebo neprospěch každé paní domácí. Ihned jsem v obraze a více vidět nepotřebuji. Může mít doma, já nevím, jak drahý nábytek, pozlacený hrníčky na kávu, je mi jasný, je to bordelářka, špindíra a hotovo.

Když už jsem u hrníčků na kávu, přidám skleničky. Po přinesení vody je první, co prohlížím, skleničku. Zamblemcaný sklo je taky super vizitka hospodyňky. Cožpak o to, je to její ostuda, ale napijte se z ní, to je dilema.

Nemám na to žaludek, raději se vymluvím, že nemám žízeň. Jsem zvyklá každodennímu úklidu, jednou týdně většímu a když mě chytne úklidový, jak říká manžel,,rapl", to to lítá.

No jo, ale po nějakém čase mi chybí to, co jsem si vyhodila a jdu a kupuji si nový, to asi není zrovna normální, já to vím. Ovšem v ten moment, mě to vadí, překáží, prostě jsem asi vážně cvok na úklid.

Na druhou stranu musím přiznat, čím více roky mi přibývají, tím méně často, mě tyto akce berou, už nemám elán, co jsem měla v mládí.

Jednu úchylku mám a k vůli ní se hádáme s manželem, který mě tak umí rozčílit snad denně. Mám ráda, aby každá věc, hrníčky, skleničky ke každodennímu používání měly svoje místo. Ne, manžel jde uklízet umytý nádobí, samozřejmě mi vše dá jinam, kdo si to prý má pamatovat? Nepochopím ho a vždy se ptám,,ty tu jsi na návštěvě, nebo tady se mnou bydlíš?" Bydlím, ale není to jedno, jestli je hrníček tady, nebo vedle?

No prostě je ze mě v ten moment tygřice a tak se pohádáme pomalu denně. Nesnáším starou špínu, naházený oblečení přes židle, hrnky se zaschlým lógrem ve dřezu, špinavý záclony a haldy nevyžehleného prádla. A to žehlení nenávidím. Co přehlížím?

Binec u PC a ten se mně tedy daří znamenitě. Tu papírek, tužky a jiné pomůcky. No, jednou za čas s tím pohnu, ale potom nemůžu nic najít.

A když se s manželem hádám, že je bordelář, vždy mi nezapomene připomenout můj binec u počítače. Tak normální binec beru, špínu neberu a zdravím všechny pořádkumilovné ženy-in.

Věrulinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To se na mě nezlobte, milá Věrulinka, mám vás ráda, ale s těmi hrníčky to fakt přeháníte.

Máte také nějakou uklézecí „úchylku“ jako Věrulinka? Na co jste obzvlášť háklivá, co se pořádku týče? Také říkáte návštěvě, že nemáte uklizeno, i když jste před tím šůrovala jako blázen? Čím vás vytáčí váš partner, nebo děti? Jsou spíš nepořádní, nebo pořádkumilovní? Jaký nepořádek snesete a jaký už vás dohání k šílenství?

Napište nám na dnešní téma:

redakce@zena-in.cz