Začínám mít strach o svou mladší sestru.

 

Moje sestra před čtrnácti dny porodila chlapečka. Což o to, to je v pořádku. Ale. Žije s přítelem tak tři měsíce ve společné domácnosti. Chodí spolu jinak již 2,5 roku. Její přítel je na ní hodný, kdysi jsme se spolu vč. mého muže kamarádili (no můj manžel a sestry přítel jsou bratranci). Pak Petrovi (sestry přítel) něco přelétlo přes nos a začal nás nesnášet.

 

Naši rodiče jsou rozvedení a každý má svou rodinu. S naší mamkou vychází Petr v pohodě. No ono  když jdou ještě s mamky přítelem do hospody, a tam se opijou, tak si vlastně spolu rozumí. S mou starší sestrou si též rozumí. Pronajímá jim byt.

 

Problém je s taťkou. Lenča (sestra) s ním moc nekomunikuje. Dozvěděl se to, že je těhotná až jako poslední, kdy to věděli všichni kolem, a to ještě od někoho jinýho. Bála se mu to říct. To si spolu pak vysvětlili a bylo to v pořádku.

 

Začalo to vlastně před narozením prcka, kdy Lenču odvezli do porodnice na pozorování, jelikož jí porod vyvolávali. To že je v nemocnici, mi máma volala asi až druhý den a já to následující ráno řekla tátovi. Pak večer nám volal Petr s tím, že chce tel. č. na tátu, protože mu nebere telefon, tak jestli má správný a ať mu vyřídíme, že když nedokázal jít za Lenkou do nemocnice (opakuji věděl to až ten den ode mě), a je takovej, tak ať nepočítá s tím že někdy malýho uvidí. Prý se s tím někde chlubil, že bude mít vnoučka. Otázka je kde a komu se mohl chlubit, když nezná žádné naše známé nehledě na to, že se s tím nechlubil.

 

Dobrý, nechal to být. Druhý den zavolal Lenče a vše v pořádku.

 

Nyní je dva týdny po porodu. táta malýho ještě neviděl. Když byla v porodnici potom tak byl pryč, ale mluvili spolu po telefonu.

 

Včera jsme byli s manželem u táty na chatě a volal mu Petr, že mu někoho předá. Byla to Lenča, která se ho ptala, jak se má, kdy se přijde podívat a rozbrečela se, pak se přerušilo spojení.

 

Za chvíli volala znova. Vzala jsem to já, protože táta nemohl k telefonu chviličku. Opět Petr udělal výstup, poslal ho do jistých mezí, jakej je to ..... (ani to nemůžu napsat) no a mě taky, když jsem řekla, ať se zklidní.

 

Je mi tohle všechno divný. Proč je takovej. Samozřejmě podle hlasu měl zase napito. On je fajn, než si dá dvě tři piva a  více, což je často. Pak má takovéhle výstupy a vyhrožuje sebevraždami.

 

Nevím, co se tam u nich děje. Máma a starší sestra tvrdí, že je tam vše v pořádku. Jestli to dělá jen nám a tátovi. Nevím a bojím se o Lenču. Nechci, aby skončila nějak špatně. Chtěla bych jí nějak pomoc, ale nevím jak.

 

Dříve jsme spolu vycházeli velmi dobře. Nyní co jsem se svým mužem, tak se s námi přestal bavit a Lenča taky. Vlivem jeho. Zase jsme sice k sobě našli cestu, ale už to není ono. Mám ji moc ráda a nechci, aby se trápila.

 

Vím, že je to trochu nesrozumitelný, ale mám v sobě vztek a zároveň lítost nad tím, co se děje.

 

Mám to říct mámě, nebo si s ní zkusit promluvit. Bohužel mám pocit, že se bude říkat, že je vše ok. Taky když za ní půjdu, se tam nechci potkat s ním. Nebo zkusit přes nějakou její kamarádku?

 

Nevím opravdu nevím.

 

Děkuji Ifka

 


Rád bych poradil, ale ve vašich vztazích je mnoho neznámých veličin. Ale z vlastní zkušenosti ti mohu doporučit, příliš se nevměšovat. Nakonec se totiž velmi často stává, že ten, kdo se snaží do cizích vztahů zasahovat buď skutečně hodně pokazí, nebo se stane tím, kdo bude označen za viníka problémů, které se snažil řešit.

 

Prostě já bych tomu dal čas...

 

I vy, krom zážitků z letošní dovolené se můžete na nás obrátit se žádostí o radu.

Buď na redakce@zena-in.cz  nebo na sos@zena-in.cz

Reklama