Chtěla bych se naučit břišní tanec. Chodit pravidelně běhat. Najít si čas na ježdění na koni. Závodit se psy v agility. Ráda bych se někdy podívala do Mongolska. Zase si jednou zajela na paragliding. A projela na kole Bretaň. Taky potřebuju plovoucí podlahu do bytu, vymalovat kuchyň, nalepit dlaždičky, které mi opadaly snad už před rokem, a koupit nový botník. Zkrátka mám spoustu plánů.

Moje máma o mně občas říká, že kdybych toho rukama udělala tolik, jako udělám hubou, tak už mám zámek, a ne jenom byt. Zkrátka ráda buduju vzdušné zámky. Ale obvykle i mám v plánu ty plány uskutečnit. Jenom mi to nějak nevychází. Buď nejsou peníze, nebo není čas, nebo nejsou lidi... A se je děsně líné a samo se neudělá.

Tak například to vymalování kuchyně – dokonce už mám doma barvu. Stojí tady v kýblu a překáží. Sice jsem jí našla celkem slušivé místečko pod kuchyňským stolem, ale stejně... Jenže k tomu, abych vymalovala, potřebuju přinejmenším volný víkend, a pokud možno teplé a slunečné počasí. A nejlíp pár otroků, kteří mi pomůžou přestěhovat nábytek. A to už je moc podmínek najednou. Takže barva dál překáží a na stropě kuchyně by se daly objevit nové ostrovy a kontinenty.

Mám spoustu plánů, a možná právě proto mám tendenci žít v neustálém provizoriu. Pořád mám něco rozdělaného a pořád to nestíhám dodělat. Možná by stačilo vzít to pěkně popořadě. Jenže kde začít? A tak dělám jenom to, co hoří, vytloukám klín klínem, věčně si připadám uštvaná a nic nestíhám. Chybí mi časový management, jak tvrdí můj kamarád ekonom.

Jenže když se tak podívám kolem sebe, na lidi, kteří mají časový management a všechno dělají na minutu přesně, podle digitálek a pravítka, kteří dosahují svých plánů a přesně si vytyčují plány další... tak jsem ráda, že mám spoustu plánů. Možná by mi trocha té pečlivosti neškodila, ale nic se nemá přehánět. A aspoň se nenudím.

Máte taky spoustu plánů? Jakých?
Jak se Vám daří je plnit?
Nebo máte spoustu nesplněných plánů?
Máte nějaké vzdušné zámky a nesplněné sny?
Víte, co budete dělat zítra? Za měsíc? Za rok?
Splnila jste si už nějaké plány?

Napište nám o svých plánech na redakce@zena-in.cz a my ty nejlepší plány odměníme! :)

Reklama