A máme tu zase jeden optimistický sousedský příspěvek. Je od čtenářky s nickem Kočička a my jí moc děkujeme. Přečtěte si, jaké to je bydlet ve dvojdomku

Milá redakce a žínky inky, četla jsem tu spoustu nepříjemných starostí se sousedy a tak bych vás ráda potěšila, že ne vše je černé.

Když mě před před třemi a půl lety požádal můj současný manžel o ruku, bylo nám jasné, že společné bydlení s tchýní nepřipadá v úvahu ani z jedné strany. U nás je to malé a u nich neustále dusno. Tak jsme se jali do schánění nemovitostí vhodných místem a hlavně finančně. Nechtěli jsme se bezhlavě zadlužit třemi a více miliony, pro sice zařízené bydlení, ale bez koruny v kapse nám to přišlo šílené. Už jsme si mysleli, že budeme rádi, když budeme mít místo na ubytovně, jesti se uvolní.

Všechno bylo buď 3 miliony + pozemek a stavět, nebo 3 + ještě opravy, nebo plesnivé, či vesnice bez ničeho často i bez lidí. Až jsme narazili na malý byt 2+1 na vesnici s garáží a nedalekým pozemkem a málem se roztočilo kolo k zařizování bytečku.

Když se nám ozvali z televize a vybrali si nás pro pořad přes nový práh, tam nám nabídli i jeden domeček co jsme viděli na netu,ale přišel nám neudržovaný. Ale potom, co jsme ho prošli, i s panem makléřem, a následně i s manželem a tchánem, byla to láska na první pohled. Domek byl pod dva miliony, byl ve fázi nutné celkové rekonstrukce, takže ho opravujeme dodnes a při našich příjmech a naší zručnosti ještě několik let budeme. Ale i přes různé peripetie s realitkou a opravami je to velmi krásné místo na život. A teď se dostanu k sousedům. KONEČNĚ:-)

Je to spojený dvojdomek se sousedy zdí a přestože jsme v noci kolikrát vymlacovali podlahy i do půlnoci, či vrtali vodu apod....sousedi nám nikdy nevyhubovali, naopak nám fandili v opravách a radili. A pan soused naproti to je hotové zlato.

Od jisté doby o nás sousedi vědí všechno.... ucpalo se nám čerpadlo v žumpě, na vodárně nikdo nebral telefon, nám ty šplašky natekly už do sklepa, v tom si nás všiml soused naproti. Než jsme se na sebe s manželem vůbec koukli, stál nad naší žumpou s čerpadlem, manžela honil s hadicema do jeho žumpy, do pěti minut tam byl i soused od naší pravice, co akorát dojel z práce.

Do noci jsme tam debatovali nad naší žumpou a prasklým čerpadlem. Takže před sousedy nemáme už žádné tajemství, vědí o nás naprosto všechno..............A další příklad.

Potřebovala jsem jet s naším synkem na plavání a zjistila jsem, že mám na autě píchlou gumu. Než jsem dovolala s manželem, už mi asistoval soused, šla jsem hledat hever do sklepa, a než jsem se vrátila už si donesl svůj a vyměnil mi rezervu.

A jejich paní jsou taky zlatíčka, poradí s malým, rozdělí se o buchty, kytky a dobré rady...I když je pro mě život na vesnici o dost komplikovanější než v pohodlí města, neměnila bych. A velmi jim děkuji za jejich pomoc, toleranci a péči. A přála bych všem, aby mohli mít takové vztahy.

Kočička

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Bydlet ve dvojdomku by se asi většina z nás bála. Tam mít špatné sousedy, to by bylo opravdu peklo. Ale vy jste měli štěstí a my vám to moc přejeme.

Jaké máte sousedy vy, milé ženy-in? Ještě některá z vás napíše?

redakce@zena-in.cz

 

Reklama