A máme tu jeden redakční příběh k dnešnímu tématu o vzkazech. Napsala ho Klára. Díky vzkazům má pořád nablízku maminku.

Svým dětem píše Klára vzkazy na velký papír.


Je to už 4 roky, co mi nečekaně a náhle zemřela maminka. Z věcí, které mi jí připomínají a které mám dodnes na očích jsou její vzkazy na různých lístcích. Z banálních vzkazů psaných v ruce na lístečky různých barev a velikostí se staly milé relikvie, na které se ráda dívám. Možná i těmi vzkazy si připomínám její blízkost. Jsou to opravdu „kraviny“ jako „Odjíždíš? Nezapomeň vypnout plynový kotel tak, že tlačítko termostatu dáš na měsíček“ nebo „Klárko, volej tu holku kvůli bojleru a zjisti ten typ“ měla jsem schované i smsky, ale o ty jsem bohužel přišla přenastavením telefonu.

Je pravda, že vzkazy někdy na papír také píšu, ale většinou na velký papír, aby mé děti nebo ten, komu jej píšu, vzkaz nepřehlédl. Náš syn má nad psacím stojem pověšený vzkaz: „Je pondělí večer? Dej si do tašky noty k Báře“ - chodí na hodiny zpěvu a často nechává doma noty...

Klára

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22.1.2013: Lístečkové vzkazy

Příspěvky k tomuto tématu již nepište. Později odpoledne se dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem odměnil bonboniérou Milka tender Wishes a stylovým diářem na letošní rok od Albi.

milka a diář

 

Reklama