Konečně jdeme na vaše příspěvky. Máme jich dneska dost, je vidět, že mytí oken je aktuální téma. Jako první nám napsala čtenářka PBD. A prosí vás o radu!

Milá PBD, to máte dobře zařízené. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den.

Oken máme doma 5, k tomu dvoje balkonové dveře a dvě zasklené lodžie - takže prostoru pro milovníka mytí oken je až kam :)

Já mám jeden velmi speciální recept na mytí oken - a tj., že je myje partner :)

Není to o tom, že bych byla líná je umýt, i když teda mé hobby to fakt není, ale žehlení nesnáším víc :) Je to o tom, že já se bojím stopnout na židli či na parapet, takže jsem schopná umýt okna jen tam, kam dosáhnu. Nejen že se bojím výšek, ale jsem i neskutečný lempl a jak jsem někde výš, tak se soustředím na to, aby nebyla neplánovaně dole a na další úkoly sem celkem marná.

Takže dřív jsem dělali okna tak, že já kam dosáhnu a partner zbytek, poslední roky je myje jen partner a já jsem asistent - podej, odnes, dones, dej to pryč :)

U babičky se vždy okna leštila octovou vodou a jelenicí nebo novinami. U nás je to octová voda a noviny. Žádná speciálka to není, znáte ji asi všichni - ale prostě funguje :) Mytí jako takové většinou vodou s Jarem. Přípravek na mytí oken doma máme, ale používám ho jen na zrcadla :)

Jestli můžu poprosit o radu a zkušenost.

Prosím, máte některá zkušenost s parním mytím oken - Není to zrovna za 2,50 a já nevím, jestli to má cenu pořizovat. A ještě dotaz - doporučíte nějakou kvalitní stěrku na skla na lodžiích? Zkoušely jsme jich několik, ale většinou po pár použitích guma ztvrdla a nebo hned od začátku nedoléhlala celou plochou apod. Prostě na pár použítí, když se zadařilo, někdy jen na jedno..

Jestli někdo poradí, budu ráda :)

Hezký den.

PBD

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Mytí oken

  • Kolik máte doma oken?
  • Kdo je u vás doma myje?
  • Myjete okna sama, nebo si na mytí najímáte nějakou firmu?
  • Jak často okna myjete?
  • Čím je myjete? Máte nějaký speciální postup, starý recept, který funguje, aby na nich nebyly šmouhy?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá tematickou cenu - uklízecí prostředky Clin, kde najdete i sprej na mytí oken.

clinclinclin

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je OKNO. Předem děkuju!

Reklama