hate

Všimli jste si, že existují lidé, kteří nemají žádné kamarády proto, že prostě svůj živočišný druh nesnášejí? Já takové znám. O jednom takovém člověku vám budu povídat.

Jestli k takovým nepatříte a neumíte si život aspoň bez pár přátel vůbec představit, těžko tak zapřisáhlé introverty a samotáře pochopíte. Já jednoho takového znám a vím přesně, jaké má ke svému jednání důvody. Nejen že je to velký introvert, ale takový, který nikomu nevěří. Ve všech lidech vidí potenciální intrikány a podrazáky, všichni jsou nepřátelé, od kterých může čekat jen to nejhorší. A jestli jsou milí a vlídní? To je jen další důkaz mistrné přetvářky, která má skrýt o to větší talent ke zlovolnosti. Tím nedůvěřivým introvertem je moje teta. Tahle teta strašně miluje zvířata.

Příběh tety

Doma má dva pražské krysaříky, kteří jsou něco jako součást jejího těla. Nikdy se od ní nevzdálí víc než na dvacet metrů, a to jen venku v lese. Jinak vzdálenost dělte deseti. A ti dva krysaříci také nenávidí svět. Na všechny zuřivě štěkají, kdo by se jich nebo tety chtěl dotknout, setkal by se s jejich zuby. Sama jsem měla jednoho pověšeného na prstu. S tetou spí v posteli, ona jim vyvařuje, peče kuřátka, strouhá mrkev, kupuje oblečky.

Nesnáší svět

Teta má manžela, se kterým se také nesnáší. Stále ho obviňuje z vypočítavých úkladů, které na ni líčí. Teta má syna, se kterým se nestýká. Je to normální muž se svou prací a rodinou, který nekouří, nepije a o svou rodinu a děti se normálně stará, ale teta je přesvědčená, že je to padouch, který jí tajně škodí, číhá na příležitost ji ožebračit a už se nemůže dočkat, až teta zemře a on po ní zdědí dům.

Kamarádka, nebo dcera?

Teta má ještě dceru, se kterou se jí podařilo komunikovat celkem dlouho. Asi to bylo proto, že jí nahrazovala kamarádky. Svěřovala se jí totiž se všemi svými stesky na celý svět, na to, jak je „táta“ nesnesitelný, co jí provedl a řekl, jak je líný a nebýt jí... však víte. Dcera se dozvídala o svém otci to, co by vlastně možná ani neměla. Věděla, jak matka celý život měnila zaměstnání kvůli přesvědčení, že se proti ní někdo spiknul. Nejčastěji některá kolegyně z kanceláře. Teta vždy musela proti někomu bojovat, vytvořit si nepřítele. Z koho si však nepřítele udělat, když je člověk v penzi?

Rodina to odnesla

Přece ze své rodiny. A tak se v této roli všichni pravidelně střídají, nakonec se dostalo i na tetinu dceru. Dnes totiž teta nemluví ani s ní. Jedinými tvory, kteří si zaslouží lásku, jsou pro ni zvířata, potažmo její psi. „Zvíře tě nikdy neobelže, nepodrazí, s těmi jsem daleko raději než s lidmi,“ ráda teta říkává.

Znáte někoho, kdo vyměnil lidskou společnost za zvířecí? A z jakého důvodu to udělal?

Reklama