První příspěvek k tématu zaslala čtenářka Gerda. Zkoumá v něm rozdíl mezi tradičním pojetím svatby a moderním. Sama se víc baví při moderních oddavkách...

Cítíte se líp na svatbě plné tradic, nebo vám víc sedí moderní veselí? Nad tím se zamýšlí čtenářka Gerda...


Dobrý den, možná budu jediná, kdo pokazí legraci, tak se předem omlouvám. Jako dítě jsem byla na svatbě jedné mé tety a vím jak mě vyděsilo, když před ní a ženichem doma rozbili talíř. Lekla jsem se dost, protože střepy se rozletěly po místnosti a bylo to jako když bouchne granát. Já vím, že je to tradice. Jenomže něco jiného je dodržovat tradice v kraji, kde se skoro ještě chodí v kroji a dodržuje se nářečí. Tam to asi patří. Ale nutit nevěstu krmit lžicí polévkou s játrovými knedlíčky třebas... IT pracovníka, který vstane od monitoru jedině když jde na WC, tak to mi přijde hodně přes čáru. Jako bychom ho chtěli na pár hodin proměnit na juchajícího chasníka, který popadne děvčicu a zatancuje s ní starobylého rejdováka - a po pár hodinách zas zpátky do civilu...Co jsem byla na svatbách, tak byly tak nějak civilní. Nevěsty seděly u stolu nebo tancovaly a nikdo je neunášel. Ne, že by byla nějaká nuda, to ne, ale nikdo nečekal takové atrakce a nikomu nechyběly. To se mi spíš líbí všelijaké recesní srandičky, když před radnicí čekají kamarádi z nějakého zájmového spolku a potom je to hezká podívaná i pro hosty. 

Gerda

Pozn. red. Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. 5. 2013: Svatební únosy

Toto téma může mít hned několik rozměrů, napište svůj příspěvek buď formou příběhu...

  • … o tom, jak jste prožívala váš svatební únos.
  • … o tom, jak jste se účastnila, nebo dokonce organizovala svatební únos a jak to dopadlo.

Anebo formou úvahy nad tímto prvkem svatebních oslav.

Své příspěvky posílejte nejpozději 14. 5. 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce, tedy chcete-li mít věší šanci na uveřejnění a vlastně i na dárek, který získá jedna z publikovaných přispěvatelek. Tím dárkem je tentokrát sedm vybraných dévédéček z cvičební edice Hanky Kynychové HEJBEJSE.

hejbejse

Reklama