Milá redakce,
i já si dovolím po přečtení několika příspěvků přispět se svoji troškou do mlýna, jak se říká.
Mám taky výbornou tchyni, nikdy jí tak neříkám, pro mne je druhá mamka. Vychovala dva kluky, starší z nich je můj manžel. Obdivuju její povahu a hlavně spravedlivé dělení lásky mezi moji a švagrovu rodinu. Já mám také dva kluky a švagr s švagrovou mají holčičku a každým dnem očekávají narození druhého miminka.
Jelikož od sebe bydlíme 200 km, nemá tolik možností se vídat s mými kluky, ale o prázdninách si to vynahrazuje. Jsou u ní vždy celý měsíc a ona se jim dokonale věnuje. Zato švagrové hlídá odjakživa. Ano,  je v důchodu, a má tedy čas, ale stejně si myslím, že to není její povinnost. Švagrová to tak ale bere. Klidně jí zavolá ráno, aby hned přijela, že potřebuje pohlídat.
Co mě ale nejvíc rozesmutnilo.
Před 14 dny u nás byla na oslavě synových narozenin. Zdála se mi posmutnělá, proto se jí ptám, co se stalo. Říká mi: "Představ si, že mi Anička - to je vnučka od švagrové - řekla, že má raději druhou babičku než mne."

Zůstala jsem na ni koukat s otevřenou pusou. To přece není možné, od malička se jí věnuje, hraje si s ní... "A zeptala ses jí proč?" ptám se. Ano, prý jí řekla maminka, že druhá babička je lepší než já.
 
Zatmělo se mi před očima a mít v tu dobu po ruce švagrovou, nevím, jestli bych brala ohled na její stav...to bylo opravdu moc. Za všechnu lásku a pochopení, které jim dává, si tohle opravdu nezasloužila. Snažila jsem se jí rozveselit a snad se mi to povedlo, ale vím, že na to bude ještě dlouho myslet.
Já ji beru jako svoji druhou maminku a snad mi moje maminka promine, ale rozumím si s ní i víc. Je totiž o něco mladší než moje maminka a názorově mi je tím bližší. Mám od ní také plno receptů na vaření, na oplátku jí zas dávám recepty tady ze ženy-in.
Naposledy jí moc zachutnala Pudingová Silveig...
                                                                        Žábina
 
________________________________________________________________________________
 
Milá Žábino, přejeme babičce jen úsměv na rtech a Tobě posíláme krásný dáreček!
Reklama