přiznává čtenářka s nickem Casspy. Jednou výrazné nalíčení, podruhé úplně bez „barviček“, přesně takhle jí to vyhovuje. Ale nejdůležitější je svobodná možnost volby, kterou bychom měly využít a nenechat si do ničeho mluvit. Být prostě samy sebou.

Ženy, slečny, dámy, dochází mi, že to opravdu nemáme jednoduché:o)

Nahá i oblečená, nalíčená i nenalíčená.. toť otázka:o) Jak to mám já? Každý den, každou chvílu JINAK. Za vizáž nikoho neodsuzuji, každý kraj jiný mrav, každý pes jiná ves, každá tvář jiná vizáž. Někdo šminky potřebuje, někdo ne a někdo má rád změnu.. A to jsem přesně já..

Jeden den mne vidíte nenamalovanou, bez make-upu, bez řasenky ( jako teď), bez jediné barvičky, další den a někdy i za pár minut, si mne můžete splést s dominou. Tmavě hnědé stíny, tuna řasenky, tužka a make-up. To jsem celá já. Normální holka - žena, které, troufám si říct, sluší obojí ( tedy podle toho jak se ráno probudím:o)) Každopádně stereotip není nic pro mě.. A názory, narážky, žárlení od ostatních taktéž. Když se cítím tak, jak chci, vše je v pořádku. A o tom to je. 

Nicméně jak se říká, všeho s mírou. Když vidím slečnu či paní s rezavou barvičkou na hlavě, k tomu má modré stíny, zelenou tužku, růžovou rtěnku a oblečení odpovídá barvám hromadě odstínů růžové kromě té, co má na tlamičce a k tomu si vykračuje jak princezna.. Je to síla i na mě.  Žádný karneval v Riu, realita. Ale jde o vkus, každý má svůj styl, tak zas proč ne..

Ten, kdo soudí lidi podle vizáže, by se měl sám nad sebou zamyslet a přiznat si svoje mindráky. Protože  i s tunou make-upu, či s čistou tvářičkou je to jedno, člověk za tím neukryje to, co je v něm. Ženy, slečny, dámy, dochází mi, že to opravdu nemáme jednoduché:o)

Když jsme namalované výrazněji či méně, působíme na ostatní jako cuchty nebo že celý den trávíme před zrcadlem. Na druhou stranu když si vykročíme jen tak „nahé“, nestaráme se o sebe a měly bychom s tím něco udělat. Tak co si vybrat? Namalovat si pouze půlku tváře a ukazovat jí jen těm, co jí chtějí vidět? Ne ne.. Je sice lepší, když máme vedle sebe nějakou krásnou tvářičku, ale co si budem povídat, zradit Vás může každý bez šminek i s. Buďme rády za to, jaké jsme, ať namalované či ne, buďme rády za to, že máme možnost volby. Hlavně si nenechme kecat do toho, v čem se cítíme nejlépe:o)

S i bez barviček, všem přeji hezký den

Casspy

Milá Casspy, to jste napsala moc hezky, ale co když se právě ta zmalovaná zrzka v klaunských barvách, o které píšete, cítí ttakhle nejlépe

Co si o malování myslíte vy, milé ženy-in? Proč se líčíte? je to pro vás radost, nebo spíš nutnost? Chodila byste raději nenalíčená? Kdy si dopřáváte té volnosti a nemáte žádný make-up. O víkendu, na dovolené, nebo třeba při sportu?

Napište nám také na redakce@zena-in.cz

Reklama