O zimě, sněhu a horách, kam moc nejezdí, se v dalším příspěvku zamýšlí čtenářka malinke-kote. A našla také dvě zimní fotky, jednu dokonce z letošní zimy.

Taky nemusím tu břečku, co je teď všude... Ale co se dá dělat? Moc Vám děkuju za příspěvek, milé malinke-kote, a přeju krásný den.


Přeji všem pěkný zimní den,

po dlouhé době jsem si našla chvilku čas, abych také něco málo napsala o naší zimě. Zimu mám ráda, ale pouze v době kdy napadne sníh, který dlouho vydrží a nestane se hned z něj břečka. U nás sníh napadl už dávno, ale to tu vydržel jenom dva dny. Teď jsem ale ráda, že se drží docela dost dlouho, a když už se udělá trochu teplo a pár cm sněhu zmizí, tak zase v noci napadne nový. Takovou zimu já mám ráda. Jen pokud není venku až moc velká zima. To by nám i ten náš pes venku umrzl a proto jsme mu pořídili novou mikinku, aby mu nebyla zima :-)

Letošní zima přišla opravdu dost pozdě, což na jednu stránku je dobře, ale zase na druhou ne. Zima mi nevadí, ale nesmí být opravdu dost dlouhá a letos to vypadá, že dlouhá bohužel bude. Přišla až bůhví kdy, přišlo mi ještě v listopadu, že máme místo zimy jaro, ale zima nakonec přišla. Jen doufám, že taková zima bude do března a v dubnu začne sníh tát a začne nám od dubna jaro. I když vypadá to, že sníh během týdne roztaje a žádný tu zase bohužel nebude a bude tu akorát tak samá břečka. Alespoň tak to předpovídá počasí. Teplo a déšť.

Na hory my nejezdíme. Byli jsme párkrát tedy na horách, ale jen tak se pokochat zimní krajinou. Já totiž nelyžuji, takže na hory pouze jenom se projít krásnou zimní a zasněženou krajinou. Jenom jednou jel manžel si zalyžovat na hory. Máme je přeci jen kousek. Já tam samozřejmě byla s ním, ale jenom přihlížela na lyžaře a povídala si s kamarádkou, která tam se mnou byla. Samotnou by mě to asi nebavilo. Já tedy sebou měla i ty lyže ale nevlezla jsem na ně. Já se na nich bojím a kort když bych měla hned sjíždět velký kopec. Jako dítě jsem lyžovala a bavilo mě to, ale to mi bylo pouze tak 5 let. Teď už na to nevlezu.

Zimních fotek mám strašně hodně, ale bohužel letošní ještě žádné nemám. Zatím jsme nikde extra nebyli, aby se dalo fotit. Za barákem vám fotku posílat nebudu a tak vám alespoň zašlu nějaké pěkné zimní fotečky z loňského roku :-)

Užijte si dnešní den a já se jdu chystat něco dobrého uvařit a pak bohužel do práce.

První fotografie je ještě únor 2013, druhá fotografie je prosinec 2013 (pár fotek ze zahrady jsem přeci jenom našla).

kote

kote

vaše dlouholetá čtenářka malinke-kote

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

FOTOTÉMA dnešního dne: Zima a sníh

  • Je u vás sníh?
  • Co si myslíte o letošní zimě?
  • Byli jste někde na horách?
  • Máte nějaké zimní fotky?

Napište mi a pošlete své fotografie, budu se těšit. Jednu z vás opět odměním, tentokrát to bude balíček šesti kusů Cappuccino Nescafé (Original, Chocolate flavour a Vanilla) a k tomu kalendář na rok 2014.

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz, a to do dnešních 14.30 hodin, heslo je ZIMA. Předem děkuju a přeju hezký den!

dar

Reklama