Čtenářka Romantuška se nám svěřila s tím, jakou muziku má ráda a proč. Přečtěte si její příběh a poraďte jí, co má nyní dělat.

romantika

Jsem od přírody romantická duše. A mám ráda zvířátka. Nedávno se ale se mnou rozešel přítel. Nechápu, proč se se mnou rozešel.

Chodili jsme spolu půl roku. Poprvé jsem ho pozvala k sobě domů. Uvařila jsem guláš, trošku jsem ho připálila, ale on mi říkal, že mu moc chutná. Pak jsem mu řekla, jak ho mám ráda a že mu pustím pár svých oblíbených písniček. Začala jsem mojí oblíbenou paní zpěvačkou Marií Pojkarovou. Ta má tak moc krásný hlas a ty texty jsou tak milé! Nejvíc asi Pejskové se koušou…

U týhle písničky jsem schoulila hlavu do jeho klína a chtěla jsem, aby mne hladil a představoval si, jak hladí ty malý roztomilý štěňátka. Občas jsem i hafla a trošku kousla. Já bych to poslouchala stále dokola, ale on hlupáček nechtěl. Pak jsem ho chtěla trošku rozdráždit, aby bylo, vy víte co. Přece… A tak jsem mu pustila tuhle písničku:

A on byl milý, říkal, že na motýlka je mých 95 kilo na 160 cm trošku moc, ale že mu to nevadí, když se budu držet textu. A začnu se s ním aspoň líbat. Ale já ho chtěla ještě tak trošku provokovat, a tak jsem mu pustila tuhle skvělou písničku. To měl být takový vtip… jsem zvědavá, zda se budete smát.

On se nesmál, začal se mračit a říkal, ať už se na ty písničky vykašlu a zapískám na jeho fujaru. Ale já jsem si nevšimla, že by si s sebou přinesl nějaký hudební nástroj. Místo toho jsem mu pustila moji snad úplně, úplně, úplně nejkrásnější píseň, co znám. Je tak trošku o mně a mé romantické duši:

Poté, co jsem mu tuhle písničku odzpívala na svůj kartáč na vlasy, se jeho pohled změnil. Měla jsem pocit, že už chce odejit, ale zjistil, že dveře jsem zamkla a klíče schovala.

Byla jsem smutná, a tak jsem se naladila na následující melodii. Pustila jsem ji naplno.

Nevím, proč nevydržel, ale rozeběhl se a vyskočil otevřeným oknem ven. Naštěstí bydlím ve zvýšeném přízemí. Slyšela jsem, jak kleje, ale nechápala jsem, proč utíkal, vždyť jsem mu, ještě než bych mu zazpívala ukolébavku, chtěla pustit mou oblíbenou píseň.

Druhý den jsme ve schránce našla CD s jednou vypálenou písní. Nechápu, jak mohl být tak krutý.

Stejně ho ale milánkuju a zkusím příště jiné krásné písničky.

Anebo co si myslíte, že jsem udělala špatně?

Reklama