Čtenářka Nealinka asi v dětství příliš tepla domova nezažila. O to víc se snaží ho sama doma vytvářet. Přečtěte si, jaké pocity prožívá. Máte to stejně? Děkuji Vám Nealinko za příspěvek.

Poměrně dlouhou dobu jsem zažívala to, co se opravdu nedá nazývat teplem domova. Nebudu se rozepisovat, protože to si nechám na jiné téma dne, o to víc jsem si ale představovala a snila o tom, že jednou takový přívětivý a teplý domov budu mít. A mám...

Teplo domova pro mě začíná, hned, jak odemknu a otevřu dveře. Cítím příjemnou a známou vůni svého domova. Na vůně jsem citlivá a tato je pro mě ta nejpříjemnější. Za dveřmi je košík našeho kocoura a prastarý fíkus.. oba tyto fešáky považuji za součást našeho příbytku.

Mám ráda pocit jistoty, že když v kuchyni natáhnu ruku na polici pro svůj oblíbený hrnek, že ho tam najdu. Vím, že i když večer přijdu do obýváku k televizi poslední z celé rodiny, najdu své oblíbené křeslo volné, čekající na mě.

Můj polštář je můj a všichni to respektují. Každý, kdo si jde pro něco dobrého do kuchyně se zeptá i ostatních, jestli mají tak zájem... srdečná a vstřícná atmosféra, to je pro mě teplo domova. Nevyměnila bych ho za nic na světě a nejsem si jistá, jestli bych bez něj vůbec mohla být.

Nealienka.


Více o dnešním tématu dne se dovíte ZDE – Teplo domova je nepostradatelné

redakce@zena-in.cz

Reklama