píše ve svém příspěvku čtenářka s nickem TanaM. Škoda, že jsem se také nedozvěděla, co myslí tím termínem „dvounohé“. Ale nevadí, i tak děkuji za příspěvek k tématu

Mám ráda koně, ty  čtyřnohé ale i dvounohé....

Vlastního koně nemám, i když mi  kamarádka koně nabídla, k ustájení.

Jezdit  neumím, ale naše malá“cácorka“, vnučka  už na poníkovi jezdí.

Péče o koně není zrovna levná záležitost, ale kdo  koně  opravdu  miluje, neváhá  obětovat i poslední peníze na   to, aby se o koně dobře  postaral .Ke každodenní péči o koně patří pořádné hřebelcování a česání. To je jasné.

Pokud má kůň svého  stálého jezdce, hledí všichni kolem na to, v jakém stavu svého koně jezdec udržuje, protože vetšinou je zvykem mít svého koně vypucovaného, naleštěného a „voňavého“ :D :::)). Ne, teď vážně. Pokud kůň pracuje, potí se. Kůň ve výběhu se zpotí jen zřídka, ale kůň, který chodí pod sedlem by trpěl, kdyby nebyl vyčesaný.

Mít na sobě zaschlý pot není nic příjemného. Navíc je potřeba koni zase rozproudit krev po jízdě v místech, kde bylo sedlo, uzdečka či chrániče a tak se dostatečně neprokrvovaly.. Sedlo... mít  dobré sedlo na koně  je  snad nejdůležitější věc .

„Nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla“.

pf

Tana M

Milá TanoM, budu se nad sebou muset zamyslet, protože já po vyjíždce očistím koni kopyta od kamínků a pustím ho do výběhu. Pokud je zpocený, vytřu ho senem a nechám v boxu oschnout. On se tam většinou ještě vyválí v čisté slámě a je spokojený

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a koně, milé ženy-in? Jaký k nim máte vztah? Máte vlastního koně? Jak jste k němu přišla? Máte ho doma, nebo si platíte ustájení? Jak často jezdíte? Závodně, nebo rekreačně? Kolikrát jste spadla? Máte nějakou příhodu? Co vaše děti? Zdědily lásku ke koním po vás, nebo jim to nic neříká?

Napsat můžete i vy, které se koní bojí. Máte nějakou negativní zkušenost, nebo je to jen přirozený respekt? Líbí se vám kůň jako zvíře, ráda se na něj díváte, ale nikdy byste se k němu nepřiblížila? Chodí ke koním vaše děti? Podporujete je, nebo spíš odrazujete?

Napište nám, na vaše příspěvky, příhody, názory, ale i fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz  

Reklama