Čtenářka Maryene jezdí na kole ráda a těší se, že až se uzdraví, pojede na kola na Korsiku. Děkuji Vám Maryene za příspěvek a Korsiku Vám vřele doporučuji. Sice si moc rovinek neužijete, ale je to nádherný ostrov!

Hezký den všem cyklistkám (i cyklistům).

Na kole jezdím už od dětství, ale oblíbila jsem si ho vlastně až po padesátce, kdy jsem dostala k narozeninám krásné lehké odpružené kolo s přehazovačkou a vyměnila ho za starou těžkou Libertu. To mě přimělo pořídit si i další vybavení od přilby, oblečku, odolné bundy a rukavic až po další doplňky na kola, např. lepší řidítka.....

Kolo se stalo mým společníkem na cestách, ráda občas na něm vyrazím i sama a rádi ho bereme s sebou i na dovolenou. Není to žádný problém, pokud jedeme autem po vlastech českých, ale dnes už se dá „přibalit“ kolo i do letadla. Velmi to oceňuju, protože není nad to sedět si na svém kole, z cizích mě bolí celý člověk a hlavně „sezení“.

Kolo čtenářky Maryene

Kolo mi dalo možnost poznat místa, kam se člověk nedostane autem a pěšky je to daleko. 

Doufám, že až mi odoperují ruku, která mi v současné době nedovolí jezdit dlouhé tratě a nerovné terény, vydám se na vytouženou cestu po Korsice. 

Taková dovolená, kdy můžeme poznávat krásy přírody ze svého kola a potom znavené tělo zrelaxovat v mořských vlnách je nejenom prospěšná pro naše zdraví, ale i pro naši duši. Láká mě i kolmo poznávat nedotřenou přírodu Norska nebo poznávání přírodních parků v USA na kole, ale to je u mě už spíš jenom utopie.

Tohle už se mi nesplní a mohu jenom litovat, že za našich mladých let nebyly takové možnosti cestování ; jako dnes. Nejvíce se mi líbilo sjíždět chorvatské pobřeží, z jedné strany rozpálené bílé skály, z druhé strmé útesy a pod námi azurové moře. K tomu vítr ve vlasech ( s tím bych se chlubit neměla, tam je po neblahých zkušenostech opravdu lepší přilba).

Mám ráda ty chvíle, kdy překonám sama sebe. Svoji lenost a také i únavu, pokud už se na cestu vydám. Mám ráda i chvíle odpočinku po náročné cestě, kdy mě sice všechno bolí, ale ty zážitky se nedají ničím vyvážit. (Snad jenom výstupem na nějakou horu, kdy musíme jít po svých a po zdolání vrcholu mám podobné pocity jako po náročné túře na kole.)

Podobná kola jako my s manželem mají i všechny naše děti a když se u nás sjedeme, stojí běžně venku i deset kol, pokud nepřivedou ještě nějaké kamarády, to je jich víc. Takové společné výlety mám hodně ráda.

Zážitky mám většinou, když vycestuje můj nejmladší syn. Jezdí nejraději sám, je hodně vytrénovaný a doprovod by ho prý zdržoval. A tak když loni vyrazil na kole do Tater nebo kolem Dunaje do Maďarska, byla jsem jeho navigátorem a posílala mu GPS, například, když už se blížila noc a potřeboval někam složit hlavu.

Další zážitek mám také z loňska, kdy jsme si s manželem kola vyplešili novými sedátky i řidítky. On jel přede mnou a jenom na chvíli se otočil, aby se usmál a dal mi najevo, jak se nám to dobře jede, a v tom se to stalo. Vyletěl do vzduchu jako v akčním filmu, protože narazil do auta před sebou. Bylo to na hlavní frekventované silnici, auta ho začala okamžitě objíždět (naštěstí), ale nikdo nezastavil. Skončilo to pár oděrkami, rozbitou přilbou a pokřiveným kolem. Takže nakonec měl velké štěstí. Často také jezdí sám do práce, doufám, že už si dává větší pozor.

Cyklisté na silnici mi nevadí, pokud jedu na kole. Jakmile sednu do auta za volant, vidím to jinak a občas si i zanadávám. Mého věrného společníka na cestách posílám na přiložené fotografii.

Maryene


Vy a kolo:

  • Jezdíte na něm ráda? Nebo musíte?
  • Jak jste se na něm jezdit naučila?
  • Umíte si ho opravit?
  • Seznámila jste se na kole s někým?
  • Vadí vám cyklisté na silnici?
  • Máte slušivý cyklistický dresík?
  • Nebo jste měla bouračku?

Vaše příběhy,  názory, polemiky, fotky, historky i fórky posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z těch, co do tématu dne přispějí, odměním sportovním náčiním. Konkrétně konkurenční výbavou, trekovými holemi s odpružením. Pro chvíle, kdy se na kolo nebudete moct ani podívat.

Reklama