mo.jpg
Foto: Shutterstock

„Před porodem jsem se starala akorát sama o sebe a trochu o manžela. Byla jsem zvyklá hodně pracovat a potom si užívat. Jezdili jsme na dovolené, chodili do skvělých restaurací, na párty apod. Věděla jsem, že narození dítěte všechno změní, ale netušila jsem, jak moc mi bude můj předešlý život chybět,“ svěřuje se Kateřina.

Ta se najednou každý den stará o bezbranného človíčka a rozhodně na sebe nemá tolik času, který si byla zvyklá věnovat. Spíš nemá čas skoro žádný. Všechny její blízké kamarádky jsou bezdětné, část z nich děti ani nikdy neplánuje. Se známými ženami, které děti mají, se Kateřina přestala bavit, když porodily, protože tehdy ještě jako bezdětná s nimi nemohla najít společné téma.

„Abych pořád nebyla jen s dcerou doma a přišla taky mezi lidi, přihlásila jsem nás do dětské skupiny. Byly jsme tam třikrát a počtvrté už se asi ani nechystáme. Myslela jsem, že si s matkami popovídám o normálních věcech, ale ony řeší jen děti nebo covid-19, očkování apod. Navíc mi přijdou i docela hloupé. Prostě jsem s nimi nenašla žádnou společnou řeč,“ uvádí Kateřina. 

Kateřina nemá oporu a pomoc ani ve svém manželovi, který kvůli dceři svůj životní styl absolutně nezměnil. „Někdy mám pocit, že se z toho odtržení od reality zblázním. Manžel mi navíc vůbec nepomáhá. Ani narození dcery ho neodradilo od toho, aby chodil večer ven s kamarády a vracel se nad ránem. Zařekla jsem, že to vydržím ještě půl roku, potom dceři zaplatím soukromou školku a vrátím se do práce,“ uzavírá Kateřina.

Čtěte také:

Reklama