Na americký trh se dostala absolutní novinka: sportovní boty navržené speciálně pro indiánské nohy. Společnost Nike je vyrobila na základě výzkumu, který ukázal, že původní Američané mají nohy vyšší a širší než většinová populace USA.

Společnost říká, že tak chce přispět ke zdraví a kondici Indiánů, kteří se v současné době potýkají s epidemií obezity. Model Air Native N7, vhodný k používání při nejrůznějších sportech, bude nabídnut kmenovým radám a školám, které budou boty dál distribuovat.

Model byl vyvinut na základě výzkumu, který zahrnul přes 200 mužů a žen z indiánských kmenů po celých Spojených státech. Ten ukázal, že Indiáni opravdu mají výrazně vysoké a široké nohy. I v Evropě by se však našla řada zájemců o pohodlnou obuv a la mokasíny, takže doufejme, že Nike bude myslet i na ně.

Zdroj: Korzo

Podle této zprávy soudě mám zřejmě nohy jako indián. Většina bot je mi úzkých a nízkých v nártu. Obzvláště móda dlouhých špiček pro mě není.

A co pro Vás? Máte taky nohy jako indián? Nebo jste ten šťastný případ, kterému padnou prakticky každé boty? Máte ráda dlouhé úzké špičky, nebo krátké a oblé?¨

Hlasujte v anketě na hlavní straně!