Milé ženy In,

Budu tady za šprta, ale stíhám všechno.

Možná je to tím, že už mám za sebou rušná léta v rodině, kdy jsem byla zapřažená jak kůň a musela jsem se zkrátka naučit všecko zvládnout. Včetně ranního vstávání. A v tom to je: když se ráno zaspí, ztracený čas se za celý den nedožene a člověk je sám na sebe naštvaný, protože mu nic nevychází.

Jako puberťačka jsem vydržela vyspávat celé dopoledne a jaksi nebylo co dohánět - neměla jsem moc povinností a volného času habaděj. Když jsem se vdala, měla jsem po žížalkách. Nebudu tu popisovat, co zná každá, děti, domácnost, zaměstnání - dnes se docela divím, že jsem bez úhony přežila a ještě u toho štrikovala, vymýšlela recepty, hrabala záhonky, chovala slepice, k zaměstnání jako vedlejšák šila hračky - to všecko bez podpory hlavy rodiny.

Z té doby jsem získala rutinu a neschopnost spát ráno déle, než do pěti. Je to obrovská výhoda, skoro výhra. Mám náskok. Nemusím nikam dobíhat s jazykem na vestě a neznervózňují mě resty. A protože jsem vlastně člověk z vesnice, mám tím pádem jednu venkovskou vlastnost: všude být brzo.

Na nádraží raději přešlapuji o čtvrt hodiny déle, než bych přišla o vteřinu později a vlak mi ujel, nikoho na sebe nenechávám čekat, protože ctím heslo o zdvořilosti králů. Dochvilnost, spolehlivost - vycepovala jsem k nim sama sebe a jsem ráda, když se s nimi setkám i u lidí, se kterými jednám. Jde samozřejmě i o organizační schopnosti, ty mi snad nechyběly nikdy a občas se musím krotit, abych organizovala jenom sebe a neničila okolí.

Takže kdo tvrdí, že nemá čas nebo že nestíhá, tak má jenom smůlu v tom, že si neudělá ve svém životě pořádek. Výjimky samozřejmě jsou, občasné havárky nebo nenadálé situace, ale v normální životě by to mělo klapat podle nás,  měli bychom uplatnit umění nenechat se zavalit balastem, který není důležitý...... koho jsem nadzvedla, nechť promine, vím, že se mi to pěkně kecá, když po návratu z práce najdu domácnost takovou, jakou jsem ji ráno opustila:)

Gerda


Dobrý deň milá Gerda,

Váš príspevok ma veľmi potešil, pretože mi hovoríte zo srdca. Nie nadarmo sa vraví, že "ranní vtáče dál doskáče..." .

Osobne vstávam o hodinu neskor ako Vy a na konci dňa som pyšná na to, čo všetko som stihla... A tie skoré príchody sú tiež na mieste. Nemám rada ľudí, ktorí meškajú. Bohužiaľ akoby to bolo v móde. O Marilyn Monroe bolo známe, že na natáčanie chodila pravidelne o 2-3 hodiny neskor. Dokážem tolerovať mnoho vecí, ale toto nie. Pre mňa znamenajú neskoré príchody nespoľahlivosť. A takýmto ľuďom sa radšej vyhýbam...  

 Krásny deň :-)

Reklama