„Jestli se dá někdo označit termínem životní pesimista, tak jsem to rozhodně já. Mnoho věcí vidím černě a čekám vždycky to nejhorší. Pořád hledám štěstí, ale začínám si myslet, že mi není souzeno,“ svěřuje se Jana, která prý nikdy necítila, jaké to je být šťastná, přestože si vždycky přála ten pocit zažít.

obrazek.png
Foto: Shutterstock

Dlouho si myslela, že štěstí spočívá v tom, když si najde milujícího partnera. Po několika neúspěšných pokusech se jí to konečně podařilo. Jana tvrdí, že by jí Luboš snesl modré z nebe, ale ani to jí uspokojení nepřineslo.

„Je fajn, asi ho miluju, ale rozhodně necítím žádný naplňující pocit štěstí. Taky jsem si myslela, že budu šťastná, když udělám velkou kariéru a ono nic. Jsem úspěšná manažerka se skvělým platem, ale stejně se necítím spokojeně. Jezdím na drahé dovolené, kupuju si luxusní oblečení, dopřávám si kosmetiku a masáže, ale prostě ještě nikdy jsem si v životě neřekla, že jsem šťastná. Jako kdybych to neuměla. Jediné, co jsem snad ještě nevyzkoušela, bylo mít děti. Upřednostnila jsem kariéru a teď už je na ně pozdě. Možná, že v tom bych našla to pravé životní štěstí, ale se svou povahou asi ani v tomhle ne,“ uzavírá Jana.

Naši čtenářku by zajímalo, v čem spatřujete opravdové štěstí vy. Proto budeme rádi, když se nám svěříte v komentářích. Třeba Janu něčím inspirujete. 

Zdroj: respondentka Jana

Čtěte také:

Reklama