Vztah ke zvířatům jsem měla už od mala, protože doma jsme kromě dvou psů a spousty našich a často i cizích koček měli také slepice, králíky a kozy. Byla jsem zvyklá se o ně starat a většinou jsem to nebrala jako povinnost, ale spíš radost. Po střední škole jsem byla připravená začít studovat veterinární lékařství a také se tak stalo. Byla jsem přijatá a s vervou se pustila do prvního ročníku. V témže roce jsem ale potkala přítele, Pavla, a neplánovaně otěhotněla. Přes prvotní snahu studovat dál i s dítětem jsem nakonec uznala, že má Pavel pravdu v tom, že by bylo lepší skončit a po mateřské si najít práci. Teď dělám asistentku v jednom obchodě, ale stále bych chtěla dosáhnout svého dávného snu,“ popisuje Romana.

65002d8af3b7eobrazek.png
Foto: Shutterstock

Romaně a Pavlovi se poté narodilo ještě jedno dítě a obě už chodí do školy. Romana se tak se svým plánem – zkusit znovu studovat – Pavlovi svěřila, ale tvrdě při tom narazila.

K Tomášovi pak postupem času přibyla ještě naše dcerka Anička. Musím říct, že lepší děti jsme si ani přát nemohli. Jsou ohromně samostatné a ve škole jim to oběma jde. Proto jsem začala přemýšlet o tom, že je možná nejlepší a také pravděpodobně poslední čas, kdy dodělat svou školu. Přemýšlela jsem o tom dost dlouho, a nakonec se svěřila Pavlovi. Ten mi na to ale odpověděl, jestli jsem se náhodou úplně nezbláznila. Ptal se mě, jestli si uvědomuju, že máme dvě děti a dům, který nedávno prošel rekonstrukcí a spolknul dost z našich úspor. Zkoušela jsem mu vysvětlit, že nehodlám odejít z práce, načež mi ale řekl, že si to teda mám jít zkusit, ale ať pak nechodím s brekem, až mě odsud vyhodí. Nejsem si tedy jistá, co mám dělat, nechci se vzdávat svého snu, ale na druhou stranu do toho nechci jít, když necítím podporu,“ zoufá Romana.

Zdroj info: Respondentka Romana

Čtěte také: 

Reklama