Jak jsem řekl... Odklopil jsem víko nádržky a balancuje na záchodové míse zíral do ní. Voda tam byla, protékala... A s tou vodou umělohmotná hejblata. Však to znáte z filmů o ukrývání drog. Vypadalo to úplně stejně. Začal jsem se v tom štrachat a zjistil jsem, že toho moc nezjistím, ale že jde zřejmě o jakýsi spouštěcí mechanismus pákového typu.

Páka vedla až ven z nádržky a byl na ní uvázán provaz, na jehož konci byla rukojeť. Jen ta páka jaksi nepákovala. Jak fascinující, zavzpomínal jsem na hodiny fyziky. Nic se mi nevybavilo. Jenže pak jsem si povšiml, že kus celého toho mechanismu jen tak benevolentně plandá... Strčil jsem do něj – rozkynklal se. Heuréka! Tady je splachovač nemocný! A taky bylo vidět, že má něco vykloubeného.

Plandavou část jsem zvedl zhruba do výšky, kam by mohla patřit. Byl tam na ni otvor! Zasunul jsem část do otvoru a pro forma třikrát třískl zvenčí do nádržky se slovy: Herdek, budeš poslouchat, potvoro bláznivá! V ten okamžik přestala voda protékat!

(z připravované Šumařovy knihy Domácím kutilem snadno a rychle)

Tak to bychom měli praktickou ukázku a nyní už se vás jen budu ptát, jak to máte doma vy. Kdo je u vás doma ten, který se vypravuje vstříc všem nebezpečenstvím, když se něco porouchá? Když je třeba něco stlouct (nemyslím souseda) nebo něco přišroubovat? Jak to u vás doma vypadá, když je třeba odvzdušnit topení, dotáhnout kohoutky, kliku nebo nedejbože něco přiletovat?

Máte na to svoje lidi, kteří nasadí odhodlaný a mužný výraz a s bohorovným výrazem jdou a s pocitem svaté mise vyplní zadaný úkol? Také ovšem můžete doma mít nefalšovaného kutila, pro kterého je cokoli z výše uvedených činností skutečná a nefalšovaná radost! Nakonec jsou i ženy kutilky. Najdou se dokonce takové, které by chlapa zabily, kdyby je nenechal přitlouct si jejich hřebíček a zašroubovat šroubeček! Já je viděl! Více je ale těch, které pověří nějakého chlapa.

Pak už je jen otázka, jak je onen muž šikovný a zda zvládne zastat, co je třeba. Ale nezapomínejme, že to, co se dřív dalo zvládnout doma, už dnes tak snadno nejde. Dřív se v motoru auta šťoural každý druhý. Dnes ti samí koumáci natěšeně otvírají kapoty aut, aby zjistili, že vše je zalisované a nic není vidět, natož aby se k tomu neodborníkova ruka dostala. V některých směrech kutilům odzvonilo.

P. S.: Uvědomuji si, že je dnes Valentýn, takže téma můžete pojmout i tak, co pěkného kutil dělá s vámi, když tu Radim večer není, tak se to snese.:))

Máte doma kutila?
Nebo jste sama kutil?
A když nemáte kutila, co máte?
Vyměnit žárovku svede? Utáhnout šroub?
A co sestavit skříň? Umí?
A co děláte, když kutila nemáte?
Jak si pomáháte? Soused? Milenec?

Napište nám na adresu redakce@zena-in! Nejlepší kutilku odměníme!