tommy-genesis.jpg

Rap je mladý žánr, na nějž si starší generace nemohou zvyknout, a to přes to, že jeho kořeny sahají do doby bluesu a jazzu, ze kterého se styl vyvinul. Jaká by to byla asi nuda, kdyby existoval jen jeden žánr. Na jednu stranu by ubylo hádek, protože hudební vkus je jeden z aspektů, které dokážou pořádně rozproudit debatu.

Tommy Genesis

Když Tommy Genesis začínala svou kariéru, všichni si o ní mysleli, že jde o náctiletou holku z Kanady, kterou rap za chvíli přestane bavit. Kudrnatá Tommy už v té době rozhodně nebyla náctiletá a chtěla světu předat své myšlenky. V roce 2016 ji časopis Dazed popsal jako „nejvíce rebelskou undergroundovou rapovou královnu“ a měl pravdu. Z kudrnaté holky se stala postupem času blond diva, ale dodnes nikomu neprozradila svůj reálný věk. Prý proto, že nechce, aby ji fanoušci posuzovali podle něčeho takového.

Saweetie

Diamonté Qiava Valentin Harper (26) neboli Saweetie je americká rapperka a zpěvačka, která se proslavila skladbou Ice Grl. Kromě toho, že má velmi ráda paruky a dlouhé gelové nehty, jde o pěkně mazanou holku. Vystudovala vysokou školu zaměřenou na byznys a často rapuje o tom, že má pod kontrolou své finance. Ráda všem zdůrazní, že na Gucci pantofle, které má na sobě, si vydělala sama tvrdou dřinou.

Princess Nokia

Princezna Nokia je ve skutečnosti Destiny Nicole Frasqueri, rapperka, která bojuje za ženská práva všemi různými způsoby. Třeba tím, že vyhnala ze svého koncertu všechny muže až úplně dozadu, aby ženy nebyly před pódiem utlačované. Její rap je totiž především pro ně. V minulosti rapovala o tom, že není žádná princezna, ale „tomboy“, tedy dívka, která má záliby a styl oblékání jako kluk. Dnes už dost holduje kosmetice a snaží se říct všem ženám, že jsou krásné, ať si říkají muži, co chtějí.

Čtěte také:

Reklama