Máte sedavé zaměstnání nebo dlouhou dobu stojíte? Tak to určitě budete znát ten pocit mravenčení, křečí, těžkých nebo dokonce oteklých nohou. Tyto projevy jsou prvními příznaky chronické žilní nedostatečnosti (CHŽN). Křečové žíly (varixy) dolních končetin jako jeden z hlavních projevů CHŽN  patří mezi nejčastější chronická onemocnění v populaci.

Dokonce už ve věku 30 let postihují 20 % žen a 3 % mužů, přičemž s věkem výskyt tohoto cévního onemocnění stoupá. Křečové žíly jsou vakovitě rozšířené povrchové žíly s typickým klikatým průběhem. Obvykle se vyskytují na dolních končetinách, ale mohou se vyvinout i jinde, například v konečníku (hemoroidy)

Jak jste na tom vy? Také vám tyto pocity a problémy nejsou cizí? Také vaše nohy volají po relaxaci, když  dlouho stojíte nebo sedíte? Máme pro vás několik důležitých rad!

Desatero pro zdravé žíly

nepřekřižujte nohy, když sedíte

nenoste příliš upnuté kalhoty, které by mohly omezit cirkulaci krve v oblasti stehen a lýtek

nenoste příliš vysoké podpatky

snažte se vyhnout dlouhému stání či sezení

relaxujte s nohami ve vyvýšené poloze

nezapomínejte na aktivní pohyb (chůze, jogging, plavání)

hlídejte si svoji váhu

vyhýbejte se konzervovaným potravinám, smaženým jídlům, tabáku, alkoholu a soli

jezte stravu bohatou na vlákninu

pravidelně užívejte přípravek Varixinal

 

Příznaky žilní nedostatečnosti:

bolesti a otoky dolních končetin

pocity „těžkých a unavených“ nohou

mravenčení, svědění a křeče

křečové žíly – vakovitě rozšířené a vinuté povrchní žíly

 

Rizikové faktory:

těhotenství, užívání antikoncepce

dědičnost

dlouhodobé sezení i dlouhodobé stání

nedostatek pohybu

nadváha

nevhodná strava

 

Naším tipem pro řešení problému křečových žil je Varixinal® tablety

Varixinal je doporučen lidem, kteří trpí křečovými žilami a dalšími projevy chronické žilní nedostatečnosti

Máte sedavé zaměstnání nebo dlouhou dobu stojíte? Tak to určitě budete znát ten pocit mravenčení, křečí, těžkých nebo dokonce oteklých nohou. Tyto projevy jsou prvními příznaky chronické žilní nedostatečnosti. Křečové žíly (varixy) dolních končetin patří mezi nejčastější chronická onemocnění v populaci. Dokonce už ve věku 30 let postihují 20 % žen a 3 % mužů, přičemž s věkem výskyt tohoto cévního onemocnění stoupá. Křečové žíly jsou vakovitě rozšířené povrchové žíly s typickým klikatým průběhem. Obvykle se vyskytují na dolních končetinách, ale mohou se vyvinout i jinde, například v konečníku (hemoroidy) Křečové žíly neboli varixy jsou vakovitě rozšířené, tzv. vinuté žíly. K tvorbě výdutí dochází nejčastěji na podkladě vrozené méněcennosti (oslabení) žilní stěny, ke zhoršení onemocnění může vést i dlouhé stání, těhotenství a nadváha. Varixy mohou také vznikat jako následek prodělaného zánětu hlubokých žil.

Varixinal je unikátní kombinací čtyř léčivých rostlin – koňský kaštan, gotu kola, borůvky a listnatec bodlinatý. Extrakty z těchto léčivých rostlin posilují žilní stěny, snižují tvorbu otoků a modřin, zlepšují prokysličení a prokrvení tkání. Příznivé působení bylinných výtažků je doplněno vitaminem C a bioflavonoidem hesperidinem, které významně přispívají k posílení cévní stěny.

Koňský kaštan – extrakty ze semen tohoto stromu obsahují účinnou látku aescin, která patří mezi saponiny, podporuje žilní cirkulaci, ovlivňuje tonus žilních stěn, snižuje jejich křehkost a lomivost.

Borůvky
obsahují anthokyanosidy, které působí jako antioxidanty. Podporují normální tvorbu pojivové tkáně a odolnost kapilár v organizmu, můžou zlepšit proudění krve v žilách a kapilárách.

Listnatec bodlinatý
obsahuje látky, které se vyznačují léčivým účinkem, především ovlivňují vaskulární propustnost. Klinické studie prokázaly prospěšnost kombinace listnatce s vitaminem C a bioflavonoidy.

Gotu kola
posiluje cévní stěny a zlepšuje průtok krve, takže je cenným prostředkem při léčbě křečových žil.

Účinky
• zmenšuje otoky a bolestivost dolních končetin
• příznivě ovlivňuje průchodnost a funkčnost žilních systémů
• snižuje pocit únavy a tlaku dolních končetin – projevy „těžkých nohou“
• napomáhá v případech hemoroidů

Varixinal je doporučen lidem, kteří trpí křečovými žilami a dalšími projevy chronické žilní nedostatečnosti.
Obsahuje čtyři léčivé rostliny, které posilují a stabilizují cévní stěny, snižují tvorbu otoku a modřin, zlepšují prokysličení a prokrvení tkání. Složení je doplněno vitaminem C a bioflavonoidem hesperidinem, které významně přispívají k posílení cévní stěny.

Více najdete na www.varixinal.cz

Vždy své potíže konzultujte s lékařem. Nesmíte zanedbat onemocnění, které by v případě žilních zánětů mohlo ohrozit vaše zdraví.

 

Soutěž o Varixinal

Pokud vás trápí pocity žilní nedostatečnosti, můžete teď v soutěži na Žena-in vyhrát přípravek Varixinal! Odpovězte na soutěžní otázku, která vyplývá ze stránek www.varixinal.cz a těšte se, že jej získáte třeba zrovna vy!

Reklama