Dobré ráno milá redakce,

mám vážné obavy, že za svůj názor budu ukamenována. Jsem totiž šťastnou majitelkou krásného kožíšku z polární lišky.
Před revolucí byl kožich znakem blahobytu, známe to i z filmu Zítra to roztočíme, drahoušku. Rodina byla tehy bohatá, když měla auto a paní měla kožich. Vůbec se nehledělo na jeho původ, na to, že kvůli rozmarům paniček umírají zvířata. Na druhou stranu třeba v chladném Rusku by asi bez pravých kožešin zimu nepřežili lidé.

Také jsem toužila po kožichu, ale nikdy mě nenapadlo, že ho budu mít. Jednou po revoluci jsme jeli na dovolenou do Řecka a když jsme šli večer rozpálení sluncem na procházku, najednou u jednoho krámku visely nádherné kožíšky. Tak jsme se na ně šli v tom strašném vedru podívat.

Jak majitel obchodu zjistil náš zájem, hned se nám věnoval a mně přehodil přes ramena lehoučký kožíšek z bílé lišky. Byl jak ze sna. Líbil se mi moc, to ano, ale že bych ho mohla vlastnit, to mě opravdu nenapadlo. Vlastně jsme se nejdřív ani na cenu neptali. 

Takže jsme vlastně neměli v úmyslu kupovat a tím se nám podařilo, že konečná cena byla 350 německých marek, což bylo něco! U nás stál tenkrát přes 20 tisíc a v Řecku by vyšel na 7 tisíc. Dali jsme dohromady všechny peníze, co jsme měli, půjčili nám i rodiče, kteří byli na dovolené s námi. A nakonec jsme ho koupili.

Takže z vlastní zkušenosti můžu říct, že nic nezahřeje v zimě tak jako pravá kožešina.

I kdybych si kožich ze zvířátek už nikdy nekoupila, jsem moc ráda, že ten svůj mám a když uhodí velké mrazy, tak je mi v něm vždycky krásně teplíčko. 
Tak a teď si počkám na ty bouřlivé reakce.

S přáním krásného dne
Eva

Za odvahu posílám přípravek proti únavě - Pharmaton Activit. Jo jo, spousta lidí podléhá obecnému kurzu víc než své vlastní hlavě, že? Ode mě však žádná bouřlivá reakce nepřijde. Zvířata se pro módu zabíjejí a většina z nás má z kůže aspoň boty. Pořádné pohorky si bez pravé kůže ani neumím představit.

Dnešní téma je váš vztah ke zvířatů, kožichům, ekologům a ekoteroristům. Jen se přiznejte, kdo také mučil jako malý zvířátka! Možná vás někdo odmění drsnými reakcemi, ale já pošlu dáreček :-). Taková jsem já.

redakce@zena-in.cz


A ještě připomínám soutěž! Informace získáte právě zde .

Reklama