Z domu s pečovatelskou službou nám napsala naše čtenářka mamaoma a popsala, jak se snaží zaměstnat hlavu, aby zpomalila stárnutí. Děkuji Vám mamaomo za příspěvek, obdivuji Vaši vitalitu i zajímavý koníček.

Dobrý den - jsem seniorka-skoro 70 r., jako „prevenci“ pro-snad-budoucí stáří žiji v Domě s pečovatelskou službou.

Zatím však není nutné, abych jen seděla s drbnami na lavičce a poslouchala o nemocech.                                     Věnuji se svým hobby, dobře mi to myslí i jakž takž běhá - mám ráda výlety, výstavy apod.   

To mne mnohdy až unaví. Žiji sama, ale TV není pro můj večerní čas to hlavní. (A taky někdy funguje lépe, než prášek na spaní. Mám TV proti lůžku - snahu sledovat pořad, ale co naplat: zasvítí obrazovka a já usínám!

Myslím, že je to i zdravé - na rozdíl od prášků mi to nekazí žaludek a nemá vedlejší účinky).   

Tak pro večer přijdou vhod zejm. různé ruční práce. Mám také ráda výlety a tak si dávám dohromady něco jako „Toulavou kameru“=  na samostatné listy, vkládané do šanonu.    

Kamkoliv jedu, vezmu informace s sebou a pak zase založím zpět.   Kromě toho se věnuji sběratelství - možná až nepochopitelnému. Kolem r. 2000 začal fungovat neznámý  typ prodeje = výlety/akce spojené s prezentací zboží.   

Včas jsem se dobře proškolila jak chránit svá práva a tak se akcí zúčastňuji.   Množství hezkých,barevných pozvánek mi bylo líto vyhazovat a tak jsem z nich vytvořila/vytvářím Sbírku (mám přes 5000 druhů) - pomáhají mi také občané ČR.                         

A moji Sbírku - po dohodě - převezme sl. Silva Dymáková - autorka filmu „Šmejdi“ - a pomůže splnit můj SEN: aby Sbírka zůstala jako RETROpamátka na tuto dobu pro příští generace!

 Vše řádně připravit pro předání, doplnit komentářem a přílohami, vypsat pořadatele,  místa konání a  další informace, které lze z pozvánek vyčíst dá ještě dost práce.

 Ale různé aktivity zase - myslím - zpomalují stárnutí !

mamaoma


Dnes máme téma dne : Jak trávíte všední večery. Více k tématu, a co můžete získat za příspěvek, se můžete dovědět kliknutím na ZDE

Příspěvky posílejte na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Reklama