Milá redakce,

až doposud jsem měla docela hodně snů, ale snad ten největší se mi splnil do puntíku. Mám manžela, pro kterého bych dýchala.


Když mi bylo asi 19, tak jsem si postupně začala představovat svůj budoucí život, ale pořád mi tam nějak chyběl ten princ, který by přijel na bílém koni. Čekala jsem na něj hodně dlouho, ale nelituji. Stálo to za to.
Ve svém manželovi jsem našla oporu, lásku a pochopení. Bere mě takovou jaká jsem a nesnaží se na mě nic měnit, nevyčítá, skoro se nehádáme. Náš vztah je v podstatě taková klidná zátočina, po které občas přeběhnou drobné vlnky, ale nic vážného.

 
Pro mě je obrovským zázrakem a štěstím, že můžu někoho takového mít, sdílet s ním svoje radosti i smutky (a že jich někdy není málo, protože rodinu a tchyni si člověk moc vybírat nemůže), že máme společného koníčka, že netrpíme nedostatkem a že máme kde bydlet. Nedávno jsme koupili byt, a tak zařizujeme a předěláváme a máme radost z každé nové věci v bytě.


Zní to možná divně, ale s ním jsem si začala uvědomovat krásu obyčejných věcí a to, co mám.

A to byl můj velký sen - vypadnout z problémů doma a mít klidné hnízdo, kam se budu ráda vracet.

Ale co bych to byla za člověka, kdybych měla ten sen jen jeden. Ten klid od problémů a pohodu do života bych moc a moc přála mojí mamince, která si na sebe naložila hodně těžký kříž a zdá se mi, že ho přestává zvládat (nastěhovala si domů mého bratříčka, jeho slečnu a dvouleté dítě. Nic jí neplatí, jen ji využívají a ubíjejí). Bohužel tohle je věc, kterou musí vyřešit sama, protože já nic nezmůžu. Ale moc bych si přála, aby to zvládla.

P.S.
A ten můj princ nejezdí na bílém koni, ale v bílé felince a to taky stačí :o))

Jadwiga


Milá Jadwigo, děkujeme za váš příspěvek. Uvědomit si krásu obyčejných věcí a být ráda za ně, je nádherný přístup k životu. Podívejte se z okna, jak je nádherné babí léto. Můžeme si přát více? Ano, my si přejeme více, ale když nic jiného dnes nepřijde do cesty, alespoň si uvědomíme, že jsme prožili krásný podzimní den.

Přejeme vám hodně štěstí. Maminka si to v sobě musí opravdu vyřešit sama. Každopádně vám oběma přejeme hodně krásných snů

redakce@zena-in.cz

Reklama