Mám takový intimní problém a vzhledem k tomu, že si ráda čtu vaše reakce, jsem se rozhodla „jít s kůží na trh“. Mám dvě děti a je mi 39 let. Bohužel, poslední dobou se stále více a více přesvědčuji o tom, že mám problém.

A tím je moje pochva, která už nemá tu pružnost a těsnost, jako před lety. Je to nejspíš věkem a následkem porodu, ale trápí mě to. Bavila jsem se o tom jen tak okrajově s kamarádkami a od těch jsem se dozvěděla o možnosti plastické operace.

Také mám strach o náš sexuální život, protože i když mi manžel nedává nic najevo, vidím, že se musí daleko víc snažit, aby dosáhl vyvrcholení. Takže pak já, místo abych se při sexu uvolnila, myslím na svůj problém a snažím se stahovat svaly v okolí pochvy, abych toto trápení zmírnila.

Také ve mně hlodá nepříjemný pocit, že to bude stále horší a že by si třeba můj muž mohl najít milenku, která tyto anatomické problémy nemá. Protože kvalitní sex je základem domácí pohody a já mám pocit, že náš sex moc kvalitní není. Tedy pokud mluvím o pohlavním styku. Také snažím sebe a manžela uspokojovat jinými erotickými praktikami – mazlení, orální sex…, ale když přijde na „věc“ – a on do mne zasune svůj penis, cítím jak tam zajede „jako po másle“, a to ne díky nadměrné vlhkosti, ale díky velikosti otvoru. V tom okamžiku mě přepadají pocity trapnosti a nevím, jak se chovat.

Snažím se, měním při sexu polohy, ale stejně nám to trvá velmi, velmi dlouho. Nepíše se mi o tomto mém intimním trápení lehce, stálo mne to dost úsilí se rozhodnout a napsat svůj příběh do redakce. Nevím, jestli je to vzácná záležitost, nebo tím trpí více žen. A také nevím, jak to řešit.

Poraďte mi a promiňte, že se nepodepíšu.

 

REDAKCE: Kontaktovali jsme gynekologa, který nechce být jmenován, a ten nám sdělil, že operace jsou v podobných případech možné. Podobný problém však podle něj trápí minimum českých žen. Sám se za svou praxi potkává s podobným problémem tak jednou dvakrát do roka. A zjistil pro nás, že tato operace byla prý v ČR provedena jednou za poslední tři roky. S nadsázkou nadhodil, že podobné případy by spíše řešil posláním k sousedovi, a samozřejmě nemyslel kolegu gynekologa.