Veronika si neví rady se svou kamarádkou, kterou doporučila na volné místo ve firmě, kde pracuje. Kamarádku přijali, ale ona svou práci fláká a hrozí jí výpověď. Co myslíte, má jí domluvit, nebo ji v tom má nechat vykoupat?

Zdravím redakci i všechny čtenářky. Díky za zajímavé téma. Zrovna v současné době řeším dilema, jestli mám svou kamarádku ještě nazývat kamarádkou, nebo ji mám vyškrtnout ze seznamu lidí mně blízkých. Co se stalo?

Pracuji v reklamní agentuře a moc mě to baví. Dokonce mě poslední dobou povýšili a zvedli mi plat, takže se i moje pozice docela slušně upevnila. Nedávno odešla naše recepční na mateřskou dovolenou a sháněli za ní náhradu. Navrhla jsem svoji kamarádku, a ačkoliv bylo poměrně dost zájemkyň, vybrali jí. možná jsem na to měla i svou zásluhu, protože jsem na ni nešetřila chválou.

Ale i tak si ji prý nevybrali z nějaké protekce, ale protože nejlépe vyhovovala šéfovým požadavkům. Byla jsem ráda, že mám v práci další spřízněnou duši.

Jenomže kamarádka usnula na vavřínech a začala práci flinkat. Šéf mi sice nic konkrétního neřekl, ale zaslechla jsem pár stížností na její adresu od kolegyň. Ty mě taktně upozornily, ať kamarádce domluvím, jinak dostane padáka. Když jsem jí upozornila na to, že kazí pověst nejen sobě ale svým způsobem i mně, odsekla, že mi do toho nic není, ať se starám o sebe.

A to mě tedy pořádně namíchla. Spolehla jsem se na to, že doporučuji schopného člověka a ona se k tomu staví takhle laxně. Tak nevím, jestli si s ní mám ještě promluvit, aby se vzpamatovala, nebo ji nechat svému osudu. Co byste mi poradily?

Dík za radu Veronika

Chápu, že to pro vás asi není příjemné, protože se s tím tak trochu vezete i vy. Já bych s ní zkusila ještě promluvit, ať holka neblbne. Třeba kvůli ní nevzali někoho, kdo by tu práci dělal s nadšením.

Jak se na to díváte vy, milé ženy-in? Braly byste to od kamarádky jako podraz? Stalo se vám někdy něco podobného? Zklamala kamarádka vaši důvěru? Snažila jste se to nějak napravit, nebo jste s ní přestala komunikovat?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

Reklama