Máte příliš jemné vlasy, které si dělají, co chtějí? Nebuďte zoufalá a neházejte flintu do žita. Přinášíme vám pár praktických rad, jak si poradit s neposlušnými jemnými vlasy.

Jedním z nejdůležitějších pomocníků je kvalitní vlasová kosmetika. S ní máte šanci zkrotit jemné vlasy a vypadat vždy skvěle.
Jen vlasová kosmetika však nestačí. Základem je střih, a to správně volený a hlavně pečlivě provedený.
Jemné vlasy mají tendenci být splihlé, těžko se tvarují a nemají správný objem. Odborníci proto doporučují účesy, kdy vlasy by měly sahat maximálně na ramena. Konce vlasů by měly být navrstveny, protože tím můžeme docílit většího objemu vlasů. Ideální pro tento typ vlasů je tupý střih.

V péči o vlasy se často dělají základní chyby, a to především v jejich mytí.
Je důležité si připomenout, že vlasy se mají umývat jen mírně teplou vodou. Šampon by měl být vždy kvalitní a u jeho množství se řídíme pravidlem, že méně je někdy více. Vlasy si po mytí důkladně opláchneme a po té použijeme kondicionér nebo balzám.
Pro jemné vlasy není vhodné používat šampóny typu 2 v 1, vždy je vhodnější zvolit dva samostatné přípravky. I po mytí musíme být na vlasy opatrní a zásadně je neždímat, násilím nerozčesávat a netřít příliš silně ručníkem.
I jemné vlasy můžeme umývat podle potřeby.

Stav celého našeho organismu, a tedy i vlasů, je závislý na výživě. Dobře vyvážená strava a dostatek tekutin zajišťují lidskému tělu vše potřebné pro optimální vývoj, tedy i pro růst vlasů.

Některé problémy s vlasy mohou být ale tak závažné, že je dobré se poradit s odborným lékařem, dermatologem.

Některé ženy preferují životní styl založený na životě v souladu s přírodou. Nic se však nemá přehánět, tedy ani návrat k přírodě v podobě bylinných čajů, výluhů či oplachů na vlasy.

Důležitá je doba užívání a další faktory.
Ženy s jemnými vlasy se v minulosti snažily vyhýbat takovým vymoženostem, jako jsou barvy a trvalé, ze strachu před jejich poškozením. Dnes už to však není nutné.
I zde je však dobré si uvědomit, že pokud chceme jemné vlasy barvit, nesmí být poškozené. Vhodně zvolená barva vlas potáhne a ten se stane objemnějším. Barva vlasy také opticky zvětší a zbaví nás pocitu řídkých vlasů.

Nesmíme však zapomínat, že i barvené vlasy potřebují svoji následnou péči. Vhodné jsou neoplachové kůry a balzámy, které nezatěžují vlasy a nepůsobí tak zplihnutí.
U oplachových balzámů můžete zkusit takové, které chrání barvu vlasů nebo obsahují látky s efektem VOLUME, tedy látky zvětšující objem účesu.

Pozor: oplachové balzámy se nanáší jen na konečky vlasů, nikoliv ke kořínkům!

Po stanovené době působení je nezbytně nutné vlasy opláchnout vlažnou vodou.

Pokud chceme jemné vlasy trvalit, je dobré se svěřit do rukou odborníka. Ten navrhne vhodný typ trvalé po posouzení stavu a kvality vlasů. Trvalá může výrazně zvětšit objem účesu, zabránit zplihnutí a velmi často pomůže i vyřešit problém s výraznou mastivostí vlasů. Odborníci doporučují objemovou trvalou, která se z vlasů vymývá asi šest týdnů a nevznikají u ní problémy s odrosty.
Na jemné trvalené vlasy je vhodné používat nejen jemné regenerační šampony a kůry, ale i intenzivní kůry, které zacelují poškozenou strukturu vlasů.
Ideální jsou tzv. leave-in přípravky, tedy kůry a balzámy, které po umytí vetřeme do vlasů po celé délce a již neoplachujeme.

Péče o jemné vlasy není jednoduchá, ale vyplatí se.

Totéž platí i u pro jiné typy vlasů. Protože i z velmi kvalitních vlasů se mohou stát vlasy jemné.  

 

Pokud se chcete nechat inspirovat, nahlédněte do již uskutečněných proměn se značkou Lybar.

Proměna paní Zuzany : //zena-in.cz/rubrika.asp?idc=5465&id=3

Proměna paní Dany :   //zena-in.cz/rubrika.asp?idc=6483&id=5        

 

 

 

 

 
Reklama