Dobré ráno,

v létě se nejčastěji koupeme v bazénu, který máme na zahradě. Sice nám trvá zhruba 40minut než tam dojedeme, ale stojí to za to. Z bazénu vidím krásně na přírodu-napravo lesy, nalevo louky, kde pobíhají koně. Nádherný pohled! A hlavně ten klid a  to že se nemusím s nikým cizím dělit o bazén. Když jsme minulý rok ještě bazén neměli, navštěvovali jsme aquacentrum v Teplicích - http://www.usti-info.cz/aquacentrum/. Je tam nádherně a čisto.

Upřímně nejsem zastáncem přírodních koupališť, rybníků a řek. Brr! Jen ta myšlenka. Už vidím jak se mi pod nohama pletou ryby, které mi okusují nohy.

Když jsme byli u moře, manžel mě na chvilku vytáhl do vody. Ale opravdu po ujištění, že v blízkosti nejsou žádné ryby a ani nic podobného. Když už jsem byla zhruba půlkou těla pod vodou, nějaký milý mladík-Čech, se zde potápěl a kousek od nás vylovil malé kraby. Měli jste vidět ty mety z vody. Takhle rychle jsem snad ještě nikdy neplavala. No samozřejmě mladík si ještě rýpnul, že je toho tam daleko více a nejen malý kraby. Takže moře už jsem nenavštívila  a lebedila si raději jen u bazénu.

Ikdyž u toho bazénu si to také nemůžu nijak moc užít. Mám alergii na chlór. Jen co vlezu do vody, po celém těle mi vyběhnou pupínky a začnou mě šíleně svědit. Chodila jsem kdysi se synem na plavání pro miminka a voda byla opravdu hodně chlorovaná, takže jsem byla osypaná, během pár vteřin. Pamatuji si jak na mě ostatní maminky, vždycky házely divně pohledy. A já musela pokaždé vysvětlovat, že mám jen alergii na chlór.

Takže až vymyslí koupaliště, kde bude průsvitná voda bez ryb a různé havěti a hlavně nebude chlorovaná. Budu mezi prvními kdo jí vyzkouší.

Lucka1004

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Lucinko, tak to máš opravdu těžké. Jedině si do vany nachytat dešťovou vodu. Simona

Jak jste na tom s koupáním vy, milé čtenářky? Prozraďte nám své nejoblíbenější vodní zdroje v republice a napište, zda dokážete skočit šipku, udělat ve vodě stojku nebo kotrmelec? Adresa:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama