Závislosti mám hned dvě a nedokážu bez nich žít.
 
Za prvé čtu u jídla. Můj bývalý se dlouze pokoušel dostat mne na správnou cestu, jelikož jsem byla se čtením u jídla na šikmé ploše vedoucí neznámo kam, hlavně však jinam, než chtěl on. Při našem společném stravování v době, kdy jsem byla ještě na mateřské, jsem si dokázala zábavnou četbu odepřít, avšak nechutnalo mi. Poslouchala jsem jeho vývody o tom, jak se měl v práci, jaká byla porada, co je v práci nového, co šéf, že mu zase nepřidali, že by mu mohli přidat příští měsíc, co se plánuje na příští čtvrtletí a pak následovala otázka: „A co jsi vlastně dělala celý den?" Během jeho bohatého a široce rozvětveného slovního projevu, s nímž by klidně mohl vystupovat v poslanecké sněmovně jako uspávač hadů, jsem vždy takříkajíc vypnula rádio" a alespoň jednou stranou levého očička jsem opatrně pošilhávala po novinách, které ležely opodál (bohužel jsem dokázala přečíst jen ty největší titulky, což mne silně iritovalo a navíc mne manžel neustále obtěžoval pitomými dotazy Kam se to díváš?!" - rozuměj Na mne se máš dívat, když hovořím."). Občas jsem se uchýlila k úskoku a s lehkou rozkoší a rozechvěním jsem při jídle študovala alespoň účet z Globusu, který jsem k obědu přinesla pod záminkou, že spolu při obědě probereme, kde bychom mohli uspořit. Ale na to mi skočil jen párkrát. :-)))))).
 
A za druhé, jím u čtení. A jelikož čtu velmi ráda a velmi často, umíte si představit, jak libé mám tvary. Jsou knihy, k nimž se hodí sladké, většinou jsou to ty humorné. Například knihu bajek Karneval od Jamese Thurbera mám odjakživa spjatu s kávou a oříškovou čokoládou (já tomu tedy říkám čekuláda"). Dramaticky pojaté knihy zase vyžadují nejlépe steak nebo alespoň hodně pikantní kuřecí. Snad jediná kniha, u které jsem nebyla schopná požít ani sousto, byla učebnice dopravních předpisů, kterou jste studovala během autoškoly. Při představě závěrečné zkoušky se mi chtělo blinkat a veškerá chuť k jídlu byla tatam. Teď mě napadá, že to je výborná a levná dieta. Stačí celodenně ležet u knihy s dopravní vyhláškou.
 
Žádným dalším zvrhlostem jsem dosud nepodlehla, ale co nebylo nebo není, může být. Nemohli byste mne někdo inspirovat? My kozorozi máme velmi omezenou představivost. Nejlepší by byla nějaká taková závislost, kde je čtení a jídlo a možná trochu sexu a ještě možná trochu legrace. Tak šup sem s inspirací. :-)
 
Hezký víkend všem
Kadla


Děkujeme za pěkný příspěvek a také přejeme hezký víkend :)!

Tak u jídla čtu taky :). A jím u čtení... A občas se pěkně ohodím, protože si čtu v houpacím křesle :))).

Jaké závislosti máte Vy, ženy-in? Napište mi o nich na redakce@zena-in.cz!

Reklama