Přišel nám další příspěvekna dnešní téma, za který děkujeme. jak se líčí a na co nikdy nezapomíná čtenářka s nickem Vlaďka 006?

Milá redakce, Pán Bůh mi do vínku nadělil několik nedostatků. Každé ráno musím udělat ze zadku ksicht a následně na ksicht namalovat obličej. Stále ještě se mi nepodařilo shodit všechna nabraná kila v těhotenství, tak mi nezbývá nic jiného, než alespoň neděsit obličejem.

Je několik věcí, bez kterých se takřka neobejdu, je to takový můj základ, který podle příležitosti doplňuji. Posílám fotodokumentaci.

minimum

Začnu úplně od shora. Od vlasů. Šediny se mi začaly dělat už kolem dvaceti let. Barvit jsem se začala brzy. Nikdy jsem nenarazila na barvu, která by mi chytla tak, jak je na obrázku na obale. Mám ráda hnědočervenou barvu. Vždy mi chytla buď jako svítící červená a nebo jako skoro černá. Začala jsem si míchat barvu vlastní. Míchám kaštan s výraznou červenou. A abych si ty vlasy neničila málo, nakonec ještě odbarvím několik proužků, některé nechám pod alobalem déle, jiné kratší dobu. Výsledek je hnědočervený odstín s blond a zrzy proužky. Asi to vypadá dobře. Zastavují mě i lidi v obchodě a ptají se, která kadeřnice mě takhle hezky nabarvila :).

V obličeji mám několik jizviček po akné, tu tam se mi nějaký pupínek objeví. Proto bez korektoru a pudru nedám ani ránu, zvláště po ránu. Černé kruhy pod očima se mi chtějí pomstít za ponocování.

Myslím si, že mám dost výrazné oči i bez výrazného líčení. Ani se mi to výrazné líčení nelíbí. Nikdy nevím, co si vezmu během dne na sebe a kolikrát se ještě převleču. Snažím se líčit univerzálně. Volím bílou spodní linku, bílé stíny a řasy zamáznu řasenkou. Používám voděodolnou. Často mi v zimním počasí slzí oči. Stačí trocha větru proti směru a už mám slzy jak perly.

Rty mám plné, masité. Rudá rtěnka rozhodně není pro mě. Vybírám si buď tmavě hnědočervenou nebo světlounce růžovou. Někdy rtěnku vynechám úplně a použiji jen jelení lůj. Na závěr si dám trochu zdravíček na tváře a můžu fungovat.

Vlastně ještě ne! Hřích by byl zapomenout deodorant nebo vůni. Situace, která mě vždy posílá dokolen právě je, když vidím krásně nalíčenou, hezky oblečenou paní/slečnu a je cítit potem na sto honů. Deodorant používám na běžné denní nošení. Když si jdu někam vyrazit, jistí to parfém. Někdy je mým společníkem i na nákupu. Záleží na náladě.

Mějte se hezky.

Vlaďka006

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Máte také co říct k dnešnímu tématu, milé ženy-in? Napište nám o tom, jaké používáte krášlící pomůcky. Co nejraději zvýrazňujete a co se třeba snažíte zamaskovat? Bez jaké dekorativní kosmetiky byste se neobešla? Líčíte se i v době volna, nebo necháváte pleť odpočinout?

napište na redakce@zena-in.cz

Reklama