Naše rodina měla vždycky ráda zvířata. Naše tři děti odmalička něco chovaly a o něco se staraly. Psů jsme měli několik. Toho předposledního 18 let a bylo nám smutno, když jsme ho museli dát utratit.

Pak si dcera v Praze pořídila amerického kokříka. Je to mimochodem bratříček pejska Lucky Borhyové. Říkali jsme dceři, nepořizuj si ho, bydlíte v činžáku, jste v práci od rána do večera, bude to chudák pes...

Pochopitelně si ho opatřila. Začali s ním k nám jezdit na víkendy, pak jsem si ho brala na prázdniny jako vnouče, a když jsme se rozloučili s naším Astíčkem po 18 letech, tak jsem si Blekouška vzala na prázdniny v létě... a tak nějak mi zůstal. Potřebuji se o něco starat, a tak se starám.

Ale je pravda pravdoucí, že mi to ten pes stonásobně vrací! Když jsem si ho upaničkovala, manžel říkal, ten pes nesmí do ložnice! Kde myslíte, že Blekoušek spinká? S námi v posteli. Poslouchá na slovo, nic nám neničí, nutí mě chodit s ním ven, má neskutečnou radost, když se vracíme domů, kde vzorně hlídá celý byt, a dneska věřím tomu, že domácí mazlíček dokáže zpříjemnit a prosvětlit život svým páníčkům.

Strašně rád jezdí autem, jak se mluví o tom, že se někam jede, už sedí u dveří a je připraven. Pochopitelně měl i pod stromečkem dárečky od všech tří dospělých dětí, sám si je rozbaloval a pak si je odstěhoval do svého pelíšku!

Kdo to neviděl na vlastní oči - nevěří. Milujeme procházky, občas to vypadá, že si vede on mě, ale mně to nevadí. Miluje, když mu házím klacky, a vydrží je nosit třeba hodinu. Občas si uchmatne obrovský klacek a vleče si ho domů a pak si ho na zahradě okusuje. Já jako vzorná panička po něm pochopitelně všechno uklízím a moc mi vadí, že to nedělají i ostatní pejskaři.

Namám ráda konflikty s cizími pejsky a bojím se velkých psů. Nejmladší dcera studuje v Brně veterinu a Bleček slouží občas jako studijní materiál. Prostě - já svého psa miluju!!!

Zdraví a krásný den přeje 

EvaZajímalo by mne, zda si dcera Blekouška sebou bere i do učebny, aby mohli studovat i ostatní. A doufám, že milujete vyjma svého psa stále i manžela. Když už spíte ve třech.


Koho milujete víc? Psa, nebo manžela?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás! 

Reklama