Začíná být nesnesitelné vedro a ženy odkládají, co se dá. Aby se zchladily, nosí šortky a krátké sukně... a já jim upřímně závidím. Ale nemůžu si pomoct, nejsem s to překonat svůj letitý mindrák z křivých nohou. Proto ani v nejparnějším létě nevylezu v šortkách, natož v krátké sukni. Leda tak někde na samotě u lesa (ale spatřím-li vzdáleného pocestného, ženu pro tepláky) nebo na tenisovém kurtu. Tam se naštěstí cení spíš rychlost nohou než jejich krása a navíc, když tam tak lítám jako „šuspajtl", nikdo jejich tvar ani nepostřehne.

„Proč nenosíš sukně?" ptají se mě muži. Zřejmě mají utkvělou představu, že ženě drobné, útlé a z jejich pohledu možná i roztomilé musí sukýnka (samozřejmě ta krátká) náramně slušet.

Jednou byla minisukně dokonce předmětem sázky. Když prohraju, půjdu v sukni na Petřín... naštěstí jsem vyhrála, a s radostí nad tím jsem si zapomněla vybrat tu svou. No nic, to jen tak pro zajímavost.

Vlastně ani nevím, proč mám ten komplex tak hluboce zakořeněný.

Nedávno jsem se prohrabovala starými fotkami ze školních let. Vždycky, když mám na některé sukni (a to je bohužel většina), jsem evidentně naštvaná či ubulená a schovávám se za ostatní členy rodiny nebo dostupné objekty, jako je dělo na zámku, socha v parku, patník u silnice apod. A když není za koho nebo za co se schovat, mám nohy zauzlované do neuvěřitelného klikyháku.

Zkrátka vzít si na sebe sukni bylo pro mě vždycky utrpení a zkažené zážitky z rodinných výletů ve mně vypěstovaly nepřekonatelný odpor k tomuto kousku oblečení.

Možná za to může i můj nebohý tatínek se svým specifickým humorem. Bylo mi asi dvanáct a opět jsem prohrála svůj boj nevzít si ten hanebný kousek látky v délce pod zadek. A jak tak jdeme, táta za mnou utrousí. „Hele, poslyš, ty máš ale pěkně klikatý nohy...“ No a bylo to. Tatínku, já ti odpouštím, ale bez sukně už to nějak doklepu.

ii oo

Podobný tvar nohou (tedy ne že bych se chtěla srovnávat) má třeba Sarah Jessica Parkerová a vystavuje je ostošest.

Máte také nějaký mindrák? Jste ochotné nám o něm napsat? Jsou to špeky, velký zadek, třaslavá stehna nebo třeba celulitida a léto je pro vás noční můrou? Napište nám!