Lída vždy toužila po velké rodině. Sen se jí splnil. Má čtyři krásné a zdravé děti. Otázkou zůstává, jestli si také přála, aby každý její potomek měl jiného otce. Kromě toho, že je na děti sama, má ještě ve vesnici z ostudy kabát.

kid

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Lída otěhotněla na přelomu osmnáctého a devatenáctého roku. S přítelem byla jen krátkou dobu, ale miminko si moc přála, takže potrat, na který ji nutil tehdejší partner, nepřicházel v úvahu. Narodil se jim zdravý chlapec. Přibližně půl roku tvořili spokojenou rodinku, než od nich tatínek odešel. Lída ale na chlapy nezanevřela a zanedlouho si našla nového přítele. Opět byla šťastná a zatoužila po dalším dítěti. Takhle to šlo ještě párkrát. Výsledkem toho je, že Lída je sama a stará se o čtyři potomky. „Je to hrozný, své děti miluju, ale ta situace je příšerná. Jen nevím, co je horší? Jestli to, že jsem svobodná matka čtyř dětí, které horko těžko zvládám, nebo že jsem téměř bez peněz. Do práce nemůžu, na chůvu nemám, tak se o nás starají moji rodiče a něco málo přispívají i otcové dětí,“ říká ustaraně Lída.

Být matkou znamená odpouštět a obětovat se.
Erich Maria Remarque

Zdroj: www.citaty.net

To ale není vše. Lída žije na malé vesnici, kde lidé řeší více ostatní než sami sebe. Svobodná matka má ve své domovině z ostudy kabát. Sousedi si na ni ukazují a vysmívají se jí. To, že by si došla sednout s kamarádkou do místní hospody je nemyslitelné. „Nemůžu téměř vyjít z domu, abych neslyšela nějaké hloupé narážky. Schytává to i nejstarší syn ve škole. Čekám, kdy přijde na řadu i ten mladší. Je to unavující a strašně náročné na psychiku. O své děti se starám, jak nejlépe umím. Nikterak netrpí. Ano, nemají otce, ale já přeci nemohu za to, že s námi nikdo nevydrží a opustí nás.“

Lída už nějaký čas přemýšlí o tom, že by se odstěhovala. Momentálně na to ale nemá finance, navíc si nedokáže představit, že by byla bez pomoci rodičů, kdyby byla dál od nich. „Jsem v takovém začarovaném kruhu. Hrozně toužím po klidu pro sebe a svou rodinu, ale teď to nejde. Snad jednou konečně budeme mít klid a už si nás nikdo nebude přeměřovat se škodolibým úsměvem na rtech,“ vyslovuje své přání čtyřnásobná máma Lída.

Čtěte také:

Reklama